Unieważnienie kredytu frankowego

Pozbądź się kredytu i odetchnij. Walczymy z bankami dla takich osób jak Ty. Unieważnienie umowy kredytowej sprawia, że umowa jest traktowana tak, jakby nigdy nie została zawarta. Sprawdzimy, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie dobre, a jeśli trzeba, zaproponujemy alternatywy. Wiemy, jak Ci pomóc.

Analizę otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych!
Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną

Unieważnienie kredytu frankowego jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli...

  • Na skutek znacznego wzrostu kursu franka szwajcarskiego raty Twojego kredytu wzrosły nawet dwukrotnie w porównaniu do okresu zaraz po zawarciu umowy.
  • W Twojej umowie kredytu frankowego znajdują się zapisy, na podstawie których przeliczenie rat następuje na podstawie tabeli kursowej, którą tworzy bank.
  • Chcesz wziąć sprawy w swoje ręce, przeciwstawić się nieuczciwym działaniom instytucji finansowej i uwolnić od zobowiązania, poprawiając stan swoich finansów.
Darmowa analiza umowy
adwokaci z kancelarii frankowej

Kancelaria Grabek & Karolczyk

W jakim sposób świadczymy naszą pomoc? Nasz zespół adwokatów i radców prawnych służy wiedzą i wparciem prawnym kredytobiorcom decydującym się na podjęcia walki z bankami.

Darmowa analiza umowy
Pomagamy też kredytobiorcom innych walut. EURO, USD i inne

Zakres oferty

Naszą specjalnością jest pomoc prawna Frankowiczom. Za nami wiele spraw podobnych do Twojej. Opracujemy dla Ciebie strategię procesową, która zwiększy szanse na powodzenie. Uczciwie oszacujemy szansę wygranej i doradzimy najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie prawne.

Rzetelna analiza umowy kredytowej
Opracowanie planu działania
Przygotowanie pozwu frankowego
Reprezentacja w toku procesu
Żądanie zasądzenia kosztów procesu
Dochodzenie zwrotu nieuczciwie pobranych środków

Jakie są szanse na unieważnienie kredytu frankowego?

Ze względu na stosowane przez banki klauzule niedozwolone, pozew o unieważnienie umowy kredytowej ma duże szanse na pozytywne rozpatrzenie.

Nie ma oficjalnych statystyk określających, ile spraw dotyczących umów kredytowych we frankach toczy się w polskich sądach. Tym bardziej nie znamy też dokładnej ilości wyroków na korzyść frankowiczów. Te informacje z całą pewnością mają same banki, które najprawdopodobniej nieoficjalnie wymieniają się nimi.

Na podstawie docierających do opinii publicznej wyroków w tego typu sprawach, można stwierdzić, że w ostatnim czasie zdecydowana większość pozwów jest rozpatrywana na korzyść frankowiczów.

Darmowa analiza umowy

Skorzystaj z darmowej analizy umowy

Korzyści ze współpracy z naszą Kancelarią Prawną

Odciążenie hipotek
Wstrzymanie płatności rat
Zniwelowanie stresu związanego z posiadaniem ogromnego, nieprzewidywalnego zobowiązania finansowego.

Przeanalizujemy wnikliwie Twoje możliwości prawnego dochodzenia swoich praw. Na bazie doświadczenia, które zbudowaliśmy, prowadząc podobne sprawy i wciąż aktualizowanej wiedzy, jesteśmy w stanie zaproponować Ci konkretne rozwiązania obecnych problemów z kredytem frankowym.

Etapy współpracy

1
Bezpłatna analiza umowy
2
Oszacowanie korzyści
3
Złożenie pozwu
4
Reprezentacja w sądzie
5
Rozliczenie z bankiem

Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną

Nie jesteś na straconej pozycji. Daj nam zawalczyć o Twoje prawa i pozbyć się rażąco niekorzystnych dla Ciebie elementów umowy kredytowej. Nie musisz dłużej płacić za coś, co jest niezgodne z prawem.

Wypełnij formularz kontaktowy, zadzwoń lub napisz do nas e-mail. Otrzymasz darmową analizę umowy i niezobowiązującą wycenę prowadzenia Twojej sprawy.

Etapy współpracy:

  1. Bezpłatna analiza umowy
  2. Oszacowanie korzyści
  3. Złożenie pozwu
  4. Reprezentacja w sądzie
  5. Rozliczenie z bankiem
Zależy Ci na szybszym kontakcie? Zadzwoń.+48 664 022 952

Nowości na blogu

Co jeszcze warto wiedzieć o unieważnieniu kredytu we frankach szwajcarskich?

Wszystko zaczęło się w 2015 roku, kiedy kurs CHF do PLN zaczął coraz bardziej rosnąć. Był to tzw. czarny czwartek. Od tego momentu coraz więcej Frankowiczów – tak jak Ty – postanowiło podjąć działania, aby uwolnić się z pętli kredytowej.

Sprawa kredytobiorców, którzy zaciągnęli swój kredyt, wierząc w moc szwajcarskiej waluty, co jakiś czas wraca na pierwsze strony gazet i na łamy portali informacyjnych. Nie bez powodu. Każda wygrana sprawa o kredyt we frankach wiąże się z falą komentarzy zarówno frankowiczów, jak i ludzi, którzy kredytów takich nigdy nie zaciągali. Nic więc dziwnego, że wciąż wiele kancelarii adwokackich ma ręce pełne roboty. Gra toczy się o wysoką stawkę, a niejednokrotnie unieważnienie umowy kredytowej we frankach niesie za sobą bardzo wymierne korzyści dla klienta banku.

W jaki sposób można unieważnić umowę kredytową we frankach?

Skutkiem unieważnienia umowy jest ustanie zobowiązania finansowego. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy całkowicie zwolnieni z długu.

Przyjmuje się po prostu pewnego rodzaju fikcję, że umowa kredytowa nie została zawarta, w związku z czym bank oraz kredytobiorca powinni zwrócić sobie to, co od siebie wzajemnie dostali. Na tej podstawie kredytobiorca powinien zwrócić bankowi jedynie pozostałą do spłaty różnicę względem kapitału otrzymanego i tego, co dotychczas do banku zapłaciliśmy albo bank powinien zwrócić nam nadwyżkę, którą do niego wpłaciliśmy. Z tego powodu Frankowicze wnoszą w pozwach o unieważnienie ich umowy kredytowej. Sprawy frankowe to skomplikowane pod względem faktycznym i prawnym postępowania, w których potrzebujesz profesjonalnego wsparcia.

Co oznacza unieważnienie umowy kredytowej?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, unieważnienie umowy kredytowej we frankach skutkuje obowiązkiem wzajemnego zwrotu wszystkiego, co strony świadczyły na swoją rzecz w wykonaniu umowy. Bank musi zwrócić kwotę równą sumie spłaconych do tej pory rat wraz z odsetkami i prowizją od udzielenia pożyczki. Jednocześnie Frankowicz powinien oddać kredytodawcy całą kwotę, jaką otrzymał w ramach zawartej wcześniej umowy.

Jak widać, sprawa nie jest do końca jasna. Co w przypadku, gdy zawarliśmy umowę na kwotę 400 tysięcy polskich złotych i w przypadku unieważnienia umowy powinniśmy natychmiast zwrócić 120 tysięcy złotych? W takiej sytuacji oczywiście mamy prawo do złożenia wniosku do banku o rozłożenie tej kwoty na raty.

Jakie ryzyko niesie unieważnienie kredytu frankowego?

Z praktyki orzecznictwa polskich sądów jasno wynika, że złożenie pozwu przeciwko bankowi w sprawie kredytu we frankach może się opłacać. Może, ale nie musi. O jakich ryzykach należy zatem pamiętać, decydując się na taki ruch?

Teoria salda mówi, że do zwrotu pieniędzy zobowiązana jest strona, która osiągnęła wyższą korzyść finansową. Upraszczając – jeżeli kredyt nie został spłacony w całości i w drodze wzajemnych rozliczeń winni jesteśmy bankowi określoną kwotę, może się okazać, że będziemy zmuszeni albo do jej natychmiastowego zwrotu, albo do dalszej walki w sądach.

Oczywiście nie da się zagwarantować, że działania formalne przyniosą zamierzony skutek. Jeśli jednak nie spróbujesz, nie uwolnisz się od kredytu i będziesz zmuszony do dalszego opłacania rat. W przypadku wygranej uzyskasz zwrot zarówno poniesionych kosztów sądowych, jak i kosztów zastępstwa procesowego. W obliczu licznych wygranych frankowiczów w sądach coraz więcej osób, które przed laty zawarły umowę kredytu w CHF, decyduje się na pozwanie banku.

Czy warto występować do sądu z pozwami zbiorowymi?

Część kredytobiorców zaczęło organizować się w grupy i występować do sądu z pozwami zbiorowymi. Czas pokazał jednak, że instytucja pozwu zbiorowego nie sprawdziła się w naszym systemie prawnym, ponieważ postępowania takie trwają nieporównywalnie dłużej niż te wszczynane przez indywidualnych kredytobiorców.

Z zadłużeniem Frankowiczów wiąże się jeszcze jedna kwestia. Bardzo często wartość nieruchomości obciążonej hipoteką jest dużo niższa niż całkowita kwota, która pozostała kredytobiorcy do spłaty. Oznacza to, że nawet jeśli kredytobiorca sprzedałby swoją nieruchomość po bardzo atrakcyjnej cenie, to i tak nie będzie w stanie spłacić swojego zobowiązania w całości.

To determinuje ludzi do występowania do sądów przeciwko bankom, a my im w tym pomagamy.