Unieważnienie kredytu frankowego

Pozbądź się kredytu i odetchnij. Walczymy z bankami dla takich osób jak Ty. Unieważnienie umowy kredytowej sprawia, że umowa jest traktowana tak, jakby nigdy nie została zawarta. Sprawdzimy, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie dobre, a jeśli trzeba, zaproponujemy alternatywy. Wiemy, jak Ci pomóc.

Analizę otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych!
Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną
Formularz kontaktowy

Unieważnienie kredytu frankowego jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli...

 • Na skutek znacznego wzrostu kursu franka szwajcarskiego raty Twojego kredytu wzrosły nawet dwukrotnie w porównaniu do okresu zaraz po zawarciu umowy.
 • W Twojej umowie kredytu frankowego znajdują się zapisy, na podstawie których przeliczenie rat następuje na podstawie tabeli kursowej, którą tworzy bank.
 • Chcesz wziąć sprawy w swoje ręce, przeciwstawić się nieuczciwym działaniom instytucji finansowej i uwolnić od zobowiązania, poprawiając stan swoich finansów.
Darmowa analiza umowy
adwokaci z kancelarii frankowej

Kancelaria Grabek & Karolczyk

W jakim sposób świadczymy naszą pomoc? Nasz zespół adwokatów i radców prawnych służy wiedzą i wparciem prawnym kredytobiorcom decydującym się na podjęcia walki z bankami.

Darmowa analiza umowy
Pomagamy też kredytobiorcom innych walut. EURO, USD i inne

Zakres oferty

Naszą specjalnością jest pomoc prawna Frankowiczom. Za nami wiele spraw podobnych do Twojej. Opracujemy dla Ciebie strategię procesową, która zwiększy szanse na powodzenie. Uczciwie oszacujemy szansę wygranej i doradzimy najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie prawne.

Rzetelna analiza umowy kredytowej
Opracowanie planu działania
Przygotowanie pozwu frankowego
Reprezentacja w toku procesu
Żądanie zasądzenia kosztów procesu
Dochodzenie zwrotu nieuczciwie pobranych środków

Jakie są szanse na unieważnienie kredytu frankowego?

Ze względu na stosowane przez banki klauzule niedozwolone, pozew o unieważnienie umowy kredytowej ma duże szanse na pozytywne rozpatrzenie.

Nie ma oficjalnych statystyk określających, ile spraw dotyczących umów kredytowych we frankach toczy się w polskich sądach. Tym bardziej nie znamy też dokładnej ilości wyroków na korzyść frankowiczów. Te informacje z całą pewnością mają same banki, które najprawdopodobniej nieoficjalnie wymieniają się nimi.

Na podstawie docierających do opinii publicznej wyroków w tego typu sprawach, można stwierdzić, że w ostatnim czasie zdecydowana większość pozwów jest rozpatrywana na korzyść frankowiczów.

Darmowa analiza umowy

Skorzystaj z darmowej analizy umowy

Korzyści ze współpracy z naszą Kancelarią Prawną

Odciążenie hipotek
Wstrzymanie płatności rat
Zniwelowanie stresu związanego z posiadaniem ogromnego, nieprzewidywalnego zobowiązania finansowego.

Przeanalizujemy wnikliwie Twoje możliwości prawnego dochodzenia swoich praw. Na bazie doświadczenia, które zbudowaliśmy, prowadząc podobne sprawy i wciąż aktualizowanej wiedzy, jesteśmy w stanie zaproponować Ci konkretne rozwiązania obecnych problemów z kredytem frankowym.

Etapy współpracy

1
Bezpłatna analiza umowy
2
Oszacowanie korzyści
3
Złożenie pozwu
4
Reprezentacja w sądzie
5
Rozliczenie z bankiem

Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną

Formularz kontaktowy

Nie jesteś na straconej pozycji. Daj nam zawalczyć o Twoje prawa i pozbyć się rażąco niekorzystnych dla Ciebie elementów umowy kredytowej. Nie musisz dłużej płacić za coś, co jest niezgodne z prawem.

Wypełnij formularz kontaktowy, zadzwoń lub napisz do nas e-mail. Otrzymasz darmową analizę umowy i niezobowiązującą wycenę prowadzenia Twojej sprawy.

Etapy współpracy:

 1. Bezpłatna analiza umowy
 2. Oszacowanie korzyści
 3. Złożenie pozwu
 4. Reprezentacja w sądzie
 5. Rozliczenie z bankiem
Zależy Ci na szybszym kontakcie? Zadzwoń.+48 664 022 952

Na czym polega unieważnienie kredytu frankowego?

Unieważnienie kredytu we frankach jest rozwiązaniem, które jest bardzo korzystne dla kredytobiorców. W sytuacji, gdy w umowie występują tzw. klauzule abuzywne (niedozwolone), sąd może uznać, że umowa taka jest nieważna. Innymi słowy, umowa traktowana jest w taki sposób, jakby nigdy nie miała mocy prawnej. 

Skutkiem unieważnienia kredytu we frankach jest przede wszystkim to, że strony zobowiązane są do zwrócenia sobie nawzajem otrzymanych od siebie środków. Najczęściej okazuje się, że suma spłaconych rat znacznie przewyższa kwotę, którą kredytobiorca otrzymał od banku. W związku z tym może on liczyć na zwrot. Zdarza się, że po unieważnieniu umowy kredytowej bank musi zwrócić kredytobiorcy nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Unieważnienie kredytu we frankach – jak to wszystko się zaczęło? 

Dzisiaj unieważnienie kredytu we frankach jest rozwiązaniem, o którym słyszał niemal każdy. Nie zawsze tak było – jeszcze kilka lat temu sytuacja frankowiczów wyglądała zupełnie inaczej niż obecnie.  

 • Wszystko zaczęło się w tzw. czarny czwartek – to był moment przełomowy.
 • Dziś sytuacja kredytobiorców bardzo się poprawiła. 
 • Sądy są po stronie frankowiczów – kredytobiorcy wygrywają ponad 90 procent spraw!

Wszystko zaczęło się w 2015 roku, kiedy kurs CHF do PLN zaczął coraz bardziej rosnąć. Był to tzw. czarny czwartek. Od tego momentu coraz więcej frankowiczów – tak jak Ty – postanowiło podjąć działania, aby uwolnić się z pętli kredytowej.

Sprawa kredytobiorców, którzy zaciągnęli swój kredyt, wierząc w moc szwajcarskiej waluty, co jakiś czas wraca na pierwsze strony gazet i na łamy portali informacyjnych. Nie bez powodu. Każda wygrana sprawa o kredyt we frankach wiąże się z falą komentarzy zarówno frankowiczów, jak i ludzi, którzy kredytów takich nigdy nie zaciągali. 

Nic więc dziwnego, że wiele kancelarii adwokackich ma ręce pełne roboty. Unieważnienie kredytu we frankach jest czymś, o czym marzy każdy kredytobiorca! Gra toczy się o wysoką stawkę, a niejednokrotnie unieważnienie umowy kredytowej we frankach niesie za sobą bardzo wymierne korzyści dla klienta banku. Właśnie dlatego z roku na rok rośnie liczba kredytobiorców, którzy decydują się na złożenie pozwu przeciwko bankowi oraz na walkę o unieważnienie kredytu frankowego. 

W jaki sposób można unieważnić kredyt we frankach?

Zastanawiasz się, co musisz zrobić, aby Twoja umowa kredytowa została unieważniona? Zacznij od znalezienia profesjonalnego wsparcia prawnego. Dzięki takiej pomocy zwiększysz swoją szansę na to, że kredyt CHF już niebawem stanie się tylko wspomnieniem. 

 1. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jak dokładna analiza umowy kredytowej. Na tej podstawie można wnioskować, jakie są szanse na to, że sąd unieważni taką umowę. W większości przypadków szanse te są bardzo duże!
 2. Kolejny krok to przygotowaniu pozwu frankowego. Im lepiej jest przygotowany pozew, tym większa szansa na to, że postępowanie przebiegnie sprawniej i nie będzie skomplikowane. Pozew  o unieważnienie kredytu we frankach musi zawierać wszystkie ważne informacje. Musi też spełniać szereg wymogów formalnych. Właśnie dlatego warto zdecydować się na profesjonalne wsparcie prawne.
 3. Następny etap to oczekiwanie na rozprawę. Na szczęście sprawy frankowe w Polsce rozpatrywane są coraz szybciej. Zdarza się, że wyrok zapada już kilka miesięcy po złożeniu pozwu! 
 4. Obecnie sądy w Polsce orzekają na korzyść frankowiczów w ponad 90 proc. spraw. A zatem jest spore prawdopodobieństwo, że ostatnim etapem będzie… radość z wygranej! Unieważnienie kredytu frankowego stanie się faktem. 

Jakie ryzyko niesie unieważnienie kredytu frankowego?

Z praktyki orzecznictwa polskich sądów jasno wynika, że złożenie pozwu przeciwko bankowi w sprawie kredytu we frankach może się opłacać. Może, ale nie musi. O jakich ryzykach należy zatem pamiętać, decydując się na taki ruch?

 • Istnieje ryzyko, że kredytobiorca będzie musiał zwrócić bankowi określoną kwotę w ramach rozliczenia – i to natychmiast. 
 • Na szczęście ryzyko to jest bardzo niskie, a szansa na wygraną z bankiem sięga ponad 90 procent!

Teoria salda mówi, że do zwrotu pieniędzy zobowiązana jest strona, która osiągnęła wyższą korzyść finansową. Upraszczając – jeżeli kredyt nie został spłacony w całości i w drodze wzajemnych rozliczeń winni jesteśmy bankowi określoną kwotę, może się okazać, że będziemy zmuszeni albo do jej natychmiastowego zwrotu, albo do dalszej walki w sądach.

Oczywiście nie da się zagwarantować, że działania formalne przyniosą zamierzony skutek. Jeśli jednak nie spróbujesz, nie uwolnisz się od kredytu i będziesz zmuszony do dalszego opłacania rat. Unieważnienie kredytu frankowego jest coraz bardziej popularne, a szansa na sukces jest bardzo wysoka. 

W przypadku wygranej uzyskasz:

 • zwrot poniesionych kosztów sądowych, 
 • zwrot kosztów zastępstwa procesowego. 

W obliczu licznych wygranych frankowiczów w sądach coraz więcej osób, które przed laty zawarły umowę kredytu w CHF, decyduje się na pozwanie banku. 

Co oznacza odfrankowienie umowy frankowej?

Wiele osób zadaje sobie następujące pytania:

 • Co oznacza odfrankowienie umowy?
 • Czy odfrankowienie jest dobrą alternatywą dla unieważnienia umowy kredytowej?
 • Które rozwiązanie jest bardziej korzystne – unieważnienie kredytu frankowego czy odfrankowienie?  

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że obecnie sądy w Polsce w większości spraw frankowych decydują się na unieważnienie kredytu we frankach. Odfrankowienie jest o wiele mniej popularne – choć oczywiście nadal zdarza się, że zapada taki właśnie wyrok. 

Co oznacza odfrankowienie umowy kredytu? 

Otóż chodzi tutaj o uznanie za niewiążące klauzul umowy, dotyczących indeksowania zobowiązania w walucie CHF. Jest to swego rodzaje wsteczne przekształcenie kredytu w kredyt PLN przy jednoczesnym zachowaniu identycznego oprocentowania. Widać więc, że takie rozwiązanie jest o wiele bardziej skomplikowane, niż unieważnienie umowy kredytowej. 

Odfrankowienie kredytu polega na usunięciu z umowy klauzul abuzywnych oraz na uznaniu, że od początku klauzule te nie obowiązywały. Przyjmuje się też, że kredyt powinien być spłacalny w złotówkach. 

Wiesz już, co oznacza odfrankowienie umowy frankowej. Z całą pewnością unieważnienie kredytu jest rozwiązaniem bardziej korzystnym, a także prostszym. Decydując się na profesjonalną pomoc prawną, możesz liczyć na to, że kancelaria wybierze najbardziej optymalne rozwiązanie dla Ciebie – choć najpewniej będzie to unieważnienie, a nie odfrankowienie kredytu frankowego. 

Unieważnienie kredytu frankowego a pozew zbiorowy 

Część kredytobiorców zaczęła organizować się w grupy i występować do sądu z pozwami zbiorowymi. Czas pokazał jednak, że instytucja pozwu zbiorowego nie sprawdziła się w naszym systemie prawnym, ponieważ postępowania takie trwają nieporównywalnie dłużej niż te wszczynane przez indywidualnych kredytobiorców.

 • Pozwy zbiorowe w istotny sposób wydłużają czas trwania postępowania, z uwagi na bardzo rozbudowany materiał dowodowy. 
 • Czas oczekiwania na wyrok może wynosić nawet kilka lat. 

Z zadłużeniem Frankowiczów wiąże się jeszcze jedna kwestia. Bardzo często wartość nieruchomości obciążonej hipoteką jest dużo niższa niż całkowita kwota, która pozostała kredytobiorcy do spłaty. Oznacza to, że nawet jeśli kredytobiorca sprzedałby swoją nieruchomość po bardzo atrakcyjnej cenie, to i tak nie będzie w stanie spłacić swojego zobowiązania w całości.

Unieważnienie kredytu frankowego – postaw na profesjonalne wsparcie! 

Unieważnienie kredytu we frankach jest możliwe. Niezależnie od tego, czy jesteś zdecydowany na unieważnienie, czy może dopiero zastanawiasz się, co oznacza odfrankowienie kredytu frankowego, potrzebujesz profesjonalnej pomocy! Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na unieważnienie kredytu frankowego, a comiesięczne raty staną się tylko wspomnieniem!