Pomoc dla Frankowiczów

Nasza kancelaria specjalizuje się w kompleksowej obsłudze spraw tyczących się kredytów udzielonych w walucie obcej, w tym głównie we franku szwajcarskim. Wieloletnie doświadczenie i wiedza powodują, że klienci w pełni mogą na nas polegać i liczyć na profesjonalną pomoc prawną. Swego czasu, banki prowadziły ekspansywne działania marketingowe mające na celu sprzedaż nowych produktów kredytowych, tj. kredytów walutowych. Setki tysięcy Polaków zdecydowało się na zaciągnięcie zadłużenia waloryzowanego w EURO, CHF i USD. Ekspansja kredytów w walucie obcej, w Polsce zaczęła się w 2004 roku, kiedy to Polska weszła do Unii Europejskiej. Był to pewien punkt przełomowy, po którym najwięcej osób zdecydowało się na wzięcia pożyczki we frankach. Dane pokazują, że w roku 2008 udzielono kredytów CHF o wartości przekraczającej 56 mld zł. Niewiele mówiło się wówczas o tym, iż umowy kredytowe są kształtowane przez banki w sposób jednostronny, bez udziału kredytobiorcy. Dodatkowo większość z nich w swej treści zawierało postanowienia w sposób rażący naruszające prawa konsumenta. Przerzucały one całe ryzyko związane z zawarciem umowy kredytowej w walucie obcej na kredytobiorcę, przy jednoczesnym zabezpieczeniu interesów banku i zwolnieniu od jakiejkolwiek odpowiedzialności. Problem stał się również drastyczny skok waluty spowodował on niewyobrażalny wzrost rat, co pociągnęło za sobą ogromne straty finansowe dla frankowiczów i pomnożenie zadłużenia w bankach. Problematyczne są nie tylko wskazane powyżej zagadnienia, ale również zjawisko zwane „hipoteką pod wodą”, wiąże się z całkowitym brakiem zdolności kredytowej. Dzisiejsi frankowicze nie tylko mają problem ze spłatą horrendalnych kwot obciążenia, są również pozbawieni możliwości dalszych inwestycji, na przykład zaciągnięcia nowych zobowiązań finansowych, co w niektórych przypadkach wiąże się nawet z bankructwem konsumenckim. Aktualne szanse na spadek kursu są bardzo znikome, nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się: „co dalej”, szukając pomocy w kancelariach prawniczych?. Czy jest jakieś wyjście z tak patowej sytuacji?

symbole prawa

Pomoc dla frankowiczów – dobra wiadomość dla zadłużonych

Pozytywnym przełomem w dzisiejszych czasach jest fakt, że frankowicze coraz częściej wygrywają w sądach. W ciągu przeszło 2 lat sądy wydały około 70-80% wyroków na korzyść kredytobiorców, w których umowy zostały unieważniane – w całości lub po części. Osobom tym sprzyja także Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), wskazujący zasady, którymi sądy europejskie, a w tym również polskie powinny kierować się w sprawach umów kredytowych waloryzowanych kursem CHF. Warto w miejscu tym przytoczyć wiodące założenia, wygłoszonej w maju 2019 r., opinii Rzecznika Generalnego TSUE ws. Dziubak:

  • uznanie woli konsumenta za rzecz nadrzędną. Oznacza to, że sąd powinien uwzględnić opinię kredytobiorcy, jeżeli ten uzna, że orzeczenie o nieważności umowy jest dla niego korzystną opcją;
  • uwzględnienie przez sędziego aktualnych interesów frankowiczów;
  • nieutrzymywanie przez sąd nieuczciwych, wadliwych warunków umów kredytowych, nawet w przypadkach, gdy działają one na korzyść dla konsumenta;
  • nie uzupełnianie przez sąd luk (powstałych poprzez usunięcie nierzetelnych klauzul w podpisanych umowach) o inne postanowienia oparte na zasadach słuszności.

Nie da się ukryć, że stanowisko Rzecznika Generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) jest bardzo korzystne dla frankowiczów. Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. Dziubak ogłoszony zostanie z początkiem października 2019 r.

Pomoc frankowiczom

Nasza kancelaria adwokacka specjalizuje się w prawie konsumenckim i kredytach bankowych – Wskażemy, jakie kroki należy podjąć w Twojej sprawie. Jeśli myślisz, że znajdujesz się na straconej pozycji – jesteś w błędzie. Wielu Polaków, zarówno z Warszawy, Śląska, jak i innych regionów kraju, zdecydowało się na walkę z bankiem i wygrało! Ty również możesz dołączyć do tego grona, korzystając z naszej pomocy składającej się z kilku podstawowych punktów:

  • Etap wstępny

W tej fazie staramy się wskazać frankowiczom kierunki działań oraz możliwości jakie daje wystąpienie z powództwem przeciwko bankowi. Celem uzyskania kompleksowej informacji prześlij do nas umowę kredytową celem dokonania wstępnej analizy. Bardzo często okazuje się, iż naruszają one przepisy prawa bankowego, cywilnego i dewizowego oraz nie spełniają kryteriów prawnych. Potrzebne nam będą również inne dokumenty, tj, aneksy jeżeli takowe były zawierane oraz regulamin. Wstępna analiza umowy jest absolutnie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. W krótkim czasie dowiesz się czy Twoja umowa zawiera postanowienia niedozwolone i czy istnieje szansa na jej unieważnienie lub odfrankowienie.

  • Przygotowanie pozwu i proces sądowy

Nasza kancelaria skonstruuje pozew przeciwko bankowi i skieruje go do sądu, w którym będzie Cię reprezentować. Dzięki efektywnym działaniom w wielu przypadkach udało nam się pomóc frankowiczom i odzyskać imponujące kwoty dla naszych klientów. Nie podejmując żadnych działań, automatycznie stawiasz siebie na straconej pozycji, dlatego nie bój się działać, tym bardziej że współpracując z nami, nie podejmujesz żadnego ryzyka.

statua sprawiedliwosci
ksiazki

Pomoc frankowiczom – Warszawa

Główna siedziba naszej kancelarii adwokackiej znajduje się w Sosnowcu, jednak posiadamy znacznie większy obszar działania. Jesteś mieszkańcem Warszawy i nie wiesz, do kogo zwrócić się o wsparcie? Zgłoś się do nas, nasza filia jest zlokalizowana w centrum miasta. Możesz umówić się na spotkanie, podczas którego uzyskasz wszelkie informacje niezbędne dla osoby decydującej się na walkę z bankiem.. Cechuje nas skuteczność, pomogliśmy już wielu Polakom z różnych części Polski. Gwarantujemy realną i konkretną pomoc dla frankowiczów na etapie sądowym oraz egzekucyjnym, w skład której wchodzi:

  • pełna analiza umowy kredytowej,
  • usunięcie niezgodnych z prawem klauzul abuzywnych z umowy,
  • zmniejszenie salda zadłużenia nawet o połowę,
  • przygotowanie wszelkich pism procesowych i reprezentowanie Klientów przed sądem.

Pomoc frankowiczom – Śląsk

Specjalizujemy się w pomocy frankowiczom również na Śląsku. Co więcej, aby skorzystać z takiej usługi, nie musisz odwiedzać naszej kancelarii osobiście! Wystarczy, że skontaktujesz się z nami mailowo, wysyłając dokumenty, zaś my dokonamy wstępnej – bezpłatnej – analizy Twojej umowy kredytowej. Prócz tego wskażemy możliwe rozwiązania i zaproponujemy najlepszy kierunek działania i kroki, na które warto zdecydować się w Twojej sprawie. Taka analiza do niczego nie zobowiązuje, tym bardziej warto skorzystać z tej opcji. Nie czekaj więc, skontaktuj się z nami już teraz i uzyskaj profesjonalną pomoc prawną.

kredyt walutowy
drewniany_mlotek

Frankowicze – pomoc i wsparcie

Osoby, które zdecydowały się na zaciągnięcie zadłużenia wyrażonego we franku szwajcarskim, potocznie określane są mianem frankowiczów, W chwili obecnej przez lobby bankowe przedstawiani są oni jako chciwi, bogaci spekulanci, którzy chcieli łatwo i szybko się wzbogacić. Ten fałszywy i niezwykle krzywdzący obraz chcą utrwalić w ogólnej świadomości potężne instytucje finansowe. W czasach popularyzacji kredytów frankowych doradcy bankowi najczęściej przekonywali i zachęcali klientów do wyboru ofert kredytowych właśnie w CHF. Zyskiwali na tym znacznie wyższe prowizje, zaś sam bank zarabiał o wiele lepiej. Z całą pewnością można więc stwierdzić, że takie „wsparcie” było klientom po prostu „wciskane”, mimo świadomości istniejącego ryzyka. Większość osób decydujących się na zadłużenie w obcej walucie nie miała zielonego pojęcia, co ryzykuje i jak to wszystko może się skończyć.

Nie zdawała sobie również sprawy z tego, że w umowach znalazły się klauzule niezgodne z prawem. Atrakcyjne marketingowe oferty kredytu we frankach prezentowane przez banki mocno działały na wyobraźnię i wydawały się znacznie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne, spłacane w złotówkach. Nikt podpisujący umowę kredytową nie zdawał sobie sprawy z tego, iż przez bank zostaje wciągnięty w relację naruszającą podstawowe prawa konsumenckie oraz narażającą na jednostronne, nieograniczone ryzyko walutowe. Dlatego dziś coraz więcej ludzi zadaje sobie pytanie „co z pomocą dla frankowiczów”? Jak owo wsparcie wygląda obecnie?

konsultacja_prawnik_klient
sprawiedliwosc

Pomoc prawna frankowiczom

Od 1 stycznia 2020 roku wejdą w życie nowe przepisy dotyczące pomocy frankowiczom. Przewidują one wydłużenie czasu pomocy z 18 do 36 miesięcy oraz gwarancję zwiększenia wysokości maksymalnego wsparcia (z 1500 do 2000 zł/msc) na spłatę pożyczki. Nowelizacja ustawy z dnia 9 października 2015 r. o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy, potocznie zwanej ustawą frankową pozwoli kredytobiorcom wystąpić o dodatkowe zweryfikowanie odrzuconego wniosku o pożyczkę (na spłatę zadłużenia) lub udzielenie wsparcia. Efekt? Rada Funduszu Wsparcia Kredytobiorców będzie musiała taki wniosek rozpatrzyć ponownie, w maksymalnym terminie do 2 miesięcy. Nowa ustawa zapewni również wydłużenie okresu bezprocentowej spłaty wsparcia, otrzymanego z Funduszu, z 8 do 12 lat. Prócz tego, w przypadku regularnego spłacania rat, możliwe będzie umorzenie części zobowiązań. Podkreślić należy, iż mechanizm udzielania pomocy kredytobiorcom pozostaje właściwie bez zmian. Przeobrażeniu ulegną co prawda pewne rozwiązania i pojedyncze punkty Ustawy. Uzyskanie pomocy z pewnością będzie łatwiejsze i bardziej realne, jednakże wciąż obwarowane wieloma warunkami i włączeniami dla posiadaczy kredytów w walucie obcej w tym franku szwajcarskim. Niestety w toku prac legislacyjnych przepadły postanowienia, które wprowadzić miały możliwość dokonania przewalutowania kredytów walutowych na sprzyjających kredytobiorcom warunkach, co sprawiło że mamy do czynienia z brakiem rewolucji w pomocy dla frankowiczów.

Frankowicze pomoc – kancelaria adwokacka

Samodzielne wyjście z zadłużeń nie należy do najłatwiejszych. Często brakuje nam wiedzy, doświadczenia, a także odpowiednich kompetencji i kwalifikacji. Właśnie dlatego warto zwrócić się do kogoś kto od lat specjalizuje się w pomocy prawnej frankowiczom. Jako kancelaria z wieloletnim doświadczeniem chętnie zajmiemy się Twoją sprawą. W naszej firmie pracują osoby z odpowiednim wykształceniem kierunkowym, które doświadczenie zawodowe zdobywały, współpracując ze znanymi, cenionymi prawnikami i adwokatami z całej Polski, m.in. z Warszawy czy też ze Śląska. Oferujemy bardzo korzystne, przejrzyste warunki współpracy, pełne wsparcie oraz rzetelne, indywidualne podejście do każdego klienta. Specjalizujemy się w profesjonalnej pomocy dla frankowiczów i gwarantujemy w pełni kompleksową obsługę prawną związaną z kredytami. Na swoim koncie posiadamy wiele korzystnie rozstrzygniętych spraw prowadzonych przeciwko bankom. Możesz nam zaufać, tak więc nie zwlekaj. Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią.

prawnik_mlotek_ksiazka_laptop