Pomoc dla Frankowiczów

Nasza kancelaria specjalizuje się w kompleksowej obsłudze spraw z zakresu kredytów udzielonych w walucie obcej, w tym we franku szwajcarskim. Wieloletnie doświadczenie i świetne przygotowanie merytoryczne powodują, że możesz na nas polegać.

Analizę otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych!
Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną
Formularz kontaktowy

Potrzebujesz właśnie nas, jeżeli...

 • Spłacasz kredyt we franku szwajcarskim, a jego raty znacznie wzrosły w stosunku do okresu zaraz po zawarciu umowy.
 • Kredyt frankowy wywołuje u Ciebie problemy finansowe.
 • Chcesz zawalczyć o swoje prawa i sprzeciwić się nieuczciwym praktykom banku.
Darmowa analiza umowy
adwokaci z kancelarii frankowej

Kancelaria Grabek & Karolczyk

W jakim sposób świadczymy naszą pomoc? Nasz zespół adwokatów i radców prawnych służy wiedzą i wparciem prawnym kredytobiorcom decydującym się na podjęcia walki z bankami.

Darmowa analiza umowy
Pomagamy też kredytobiorcom innych walut. EURO, USD i inne

Zakres oferty

Nasza Kancelaria specjalizuje się w prawie konsumenckim i kredytach bankowych. Wskażemy, jakie kroki najlepiej podjąć w Twojej sprawie. Jeśli myślisz, że znajdujesz się na straconej pozycji – jesteś w błędzie. Wielu Polaków z różnych regionów kraju zdecydowało się na walkę z bankiem i wygrało!

Rzetelna analiza umowy kredytowej
Opracowanie planu działania
Przygotowanie pozwu frankowego
Reprezentacja w toku procesu
Żądanie zasądzenia kosztów procesu
Dochodzenie zwrotu nieuczciwie pobranych środków

Skąd wzięły się problemy frankowiczów?

Na początku XXI wieku banki prowadziły ekspansywne działania marketingowe mające na celu sprzedaż nowych produktów kredytowych, w tym przede wszystkim kredytów walutowych. Setki tysięcy Polaków zdecydowało się na zaciągnięcie zobowiązania waloryzowanego kursem EURO, CHF i USD.
Zwiększona popularność kredytów w walucie obcej w Polsce zaczęła się w 2004 roku, gdy weszliśmy do Unii Europejskiej. To właśnie wtedy najwięcej osób zdecydowało się na zaciągnięcie pożyczki we frankach.

Statystyki pokazują, że w 2008 roku udzielono kredytów CHF o wartości przekraczającej 56 mld zł. Niewiele mówiło się jednak wówczas o tym, że umowy kredytowe są kształtowane przez banki w sposób jednostronny, bez udziału kredytobiorcy.

Dodatkowo większość z nich w swej treści zawierała postanowienia w sposób rażący naruszające prawa konsumenta. Przerzucały one całe ryzyko związane z zawarciem umowy kredytowej w walucie obcej na kredytobiorcę przy jednoczesnym zabezpieczeniu interesów banku i zwolnieniu od jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Darmowa analiza umowy

Skorzystaj z darmowej analizy umowy

Dlaczego pomoc frankowiczom stała się niezbędna?

Odciążenie hipotek
Wstrzymanie płatności rat
Zniwelowanie stresu związanego z posiadaniem ogromnego, nieprzewidywalnego zobowiązania finansowego.

Drastyczny skok waluty spowodował znaczny wzrost wysokości rat, co pociągnęło za sobą ogromne straty finansowe dla frankowiczów i pomnożenie zadłużenia w bankach. To nie tylko olbrzymie obciążenie finansowe dla tysięcy Polaków, ale również zjawisko zwane „hipoteką pod wodą”, które wiąże się z całkowitym brakiem zdolności kredytowej.

Dziś frankowicze nie tylko mają problem ze spłatą horrendalnego zadłużenia, ale również są pozbawieni możliwości dalszych inwestycji – na przykład zaciągnięcia nowych zobowiązań finansowych. Aktualnie nie widać szans na spadek kursu CHF – nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, co dalej.

Etapy współpracy

1
Bezpłatna analiza umowy
2
Oszacowanie korzyści
3
Złożenie pozwu
4
Reprezentacja w sądzie
5
Rozliczenie z bankiem

Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną

Formularz kontaktowy

W walce z bankiem potrzebujesz profesjonalnego wsparcia. Nasza wiedza i doświadczenie pozwolą Ci osiągnąć sukces.

U nas analiza treści umowy kredytowej jest zawsze bezpłatna. Wskażemy sugerowany plan działania i pokażemy, dlaczego warto nam zaufać.

Etapy współpracy:

 1. Bezpłatna analiza umowy
 2. Oszacowanie korzyści
 3. Złożenie pozwu
 4. Reprezentacja w sądzie
 5. Rozliczenie z bankiem
Zależy Ci na szybszym kontakcie? Zadzwoń.+48 664 022 952

Czy frankowicze mają szanse wygrać z bankiem w sądzie?

Tak – i to znacznie większe, niż myślisz. Na zadłużonych we franku czeka dobra wiadomość – kredytobiorcy aktualnie wygrywają większość spraw.

Nie tylko polskie sądy są przychylne w stosunku do frankowiczów. Również Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) sprzyja kredytobiorcom, wskazując zasady, którymi sądy europejskie – w tym również polskie – powinny kierować się w sprawach umów kredytowych waloryzowanych kursem CHF.

Słynne orzeczenie w sprawie Dziubak opiera się na kilku głównych założeniach:

 • uznanie woli konsumenta za kwestię nadrzędną – sąd powinien wyrokować z uwzględnieniem opinii kredytobiorcy;
 • uwzględnienie aktualnych interesów frankowiczów;
 • nieutrzymywanie przez sądy nieuczciwych warunków kredytowych;
 • nieuzupełnianie przez sąd luk, które powstały na skutek usunięcia nierzetelnych klauzul w podpisanych umowach o inne postanowienia oparte na zasadach słuszności.

Stanowisko Trybunału jest niezwykle korzystne dla frankowiczów.

Na czym polega pomoc frankowiczom?

Gwarantujemy realną i konkretną pomoc dla frankowiczów na etapie sądowym oraz egzekucyjnym, w skład której wchodzi:

 • pełna analiza umowy kredytowej,
 • usunięcie niezgodnych z prawem klauzul abuzywnych z umowy,
 • zmniejszenie salda zadłużenia nawet o połowę,
 • przygotowanie wszelkich pism procesowych i reprezentacja przed sądem.

Doradzimy, jakie kroki należy podjąć w Twojej sprawie. Jeśli myślisz, że znajdujesz się na straconej pozycji – jesteś w błędzie. Wielu Polaków zdecydowało się już na walkę z bankiem i wygrało!

Ty również możesz dołączyć do tego grona, korzystając z naszej pomocy składającej się z kilku podstawowych punktów.

W fazie wstępnej staramy się wskazać frankowiczom kierunki działań oraz możliwości, jakie daje wystąpienie z powództwem przeciwko bankowi. Aby uzyskać kompleksową pomoc, prześlij do nas umowę kredytową celem dokonania wstępnej analizy. W jej trakcie często okazuje się, że narzucone przez bank postanowienia naruszają przepisy prawa bankowego, cywilnego i dewizowego oraz nie spełniają kryteriów prawnych, co uzasadnia stwierdzenie ich abuzywności.

Przekaż nam również inne dokumenty, np. aneksy, jeżeli były zawierane oraz regulamin. Wstępna analiza jest niezobowiązująca. Dzięki niej dowiesz się w krótkim czasie, czy Twoja umowa zawiera postanowienia niedozwolone i czy istnieje szansa na jej unieważnienie albo odfrankowienie.

W kolejnym etapie nasza kancelaria skonstruuje pozew przeciwko bankowi i skieruje go do sądu, w którym będzie Cię reprezentować. Dzięki efektywnym działaniom wielokrotnie pomogliśmy już frankowiczom odzyskać imponujące kwoty. Nie podejmując żadnych działań, automatycznie stawiasz się na straconej pozycji.

Nie bój się działać – walcz o swoje prawa z profesjonalistami.

Frankowicze nie wiedzieli, na co się godzą

W czasach największej popularności kredytów frankowych doradcy bankowi powszechnie przekonywali i zachęcali klientów do wyboru ofert kredytowych waloryzowanych CHF. Zyskiwali na tym znacznie wyższe prowizje, zaś sam bank zarabiał lepiej. Z całą pewnością można więc stwierdzić, że takie „wsparcie” było klientom po prostu „narzucane” mimo świadomości istniejącego ryzyka.

Większość osób decydujących się na zadłużenie w obcej walucie nie miała pojęcia, co ryzykuje. Nie zdawała sobie również sprawy z tego, że w umowach znalazły się klauzule niezgodne z prawem.

Atrakcyjne marketingowe oferty kredytu we frankach prezentowane przez banki działały na wyobraźnię i wydawały się znacznie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne, spłacane w złotówkach. Konsument podpisujący umowę kredytową nie zdawał sobie sprawy z tego, że zostaje wciągnięty w relację naruszającą podstawowe prawa oraz narażającą na jednostronne, nieograniczone ryzyko walutowe.

Gdzie szukać pomocy w sprawach frankowych?

Samodzielne uwolnienie się od kredytu nie należy do najłatwiejszych. Osobie niemającej doświadczenia w dziedzinie zazwyczaj brakuje wiedzy, doświadczenia, a także odpowiednich kompetencji i kwalifikacji. Właśnie dlatego ze sprawą frankową warto zwrócić się do kogoś, kto od lat specjalizuje się w pomocy prawnej frankowiczom.

Jako kancelaria z wieloletnim doświadczeniem zajmiemy się Twoją sprawą kompleksowo. Nasz zespół składa się z osób z odpowiednim wykształceniem kierunkowym, które doświadczenie zawodowe zdobywały, współpracując z cenionymi prawnikami z całej Polski.

Nasza oferta obejmuje przejrzyste warunki współpracy, pełne wsparcie oraz rzetelne, indywidualne podejście do każdego klienta. Specjalizujemy się w profesjonalnej pomocy dla frankowiczów i gwarantujemy w pełni kompleksową obsługę prawną związaną z kredytami.

Na swoim koncie mamy wiele korzystnie rozstrzygniętych spraw przeciwko bankom. Nie czekaj – sprawdź, jakie działania możemy podjąć w Twojej sprawie.