Pozew przeciwko Millennium w sprawie umowy frankowej

+100 przeprowadzonych spraw z mBankiem
Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną
Formularz kontaktowy

Ocena poprawności umowy kredytu frankowego od Millennium

Należy podkreślić, że analiza orzecznictwa i poglądów doktryny pozwala na jednoznaczne stwierdzenie, że prawie wszystkie umowy kredytu frankowego od Millenium wykorzystywane w latach 2004-2008 zawierają w swojej treści klauzule abuzywne i zostały sporządzone w sposób rażąco sprzeczny z zasadami ochrony konsumenta i normami współżycia społecznego.

Doświadczeni profesjonalni pełnomocnicy podważają m.in. następujące zapisy umów wykorzystywanych przez Bank Millennium:

  • „Kredyt jest indeksowany do CHF, po przeliczeniu wypłaconej kwoty zgodnie z kursem kupna CHF wg Tabeli Kursów Walut Obcych obowiązującej w Banku Millennium w dniu uruchomienia kredytu lub transzy kredytu”;
  • „Kredytobiorca zobowiązuje się spłacić kwotę kredytu w CHF ustaloną zgodnie z § 2 w złotych polskich, z zastosowaniem kursu sprzedaży CHF obowiązującego w dniu płatności raty kredytu zgodnie z Tabelą Kursów Walut Obcych Banku Millennium S.A.”.
Darmowa analiza umowy
Pomagamy też kredytobiorcom innych walut. EURO, USD i inne

Zarzuty pozwu przeciwko Millennium

Na tej podstawie konstruowany jest pozew przeciwko Millennium. Profesjonalna kancelaria frankowa podnosi, że na podstawie umowy kredytu frankowego konsument nie mógł ocenić rzeczywistego zakresu zobowiązania. Z tego powodu zasadne jest stwierdzenie nieważności.

Po usunięciu spornych klauzul umowa nie mogłaby być kontynuowana. Niemożliwe jest również zastąpienie tak istotnych postanowień nowymi. Bank był w znacznie lepszej sytuacji niż konsument i dowolnie kształtował stosunek prawny między stronami, niedochowując podstawowych zasad współpracy z kredytobiorcą, w tym nie wypełniając obowiązku informacyjnego.

Darmowa analiza umowy

Co możesz zyskać, pozywając Bank Millennium?

Wydaje Ci się, że pozwanie banku to jedynie przysporzenie sobie formalności? Kusi Cię porozumienie się z bankiem? Nie daj się zmanipulować. Kredytodawca chce, żebyś wierzył, że nie masz szans przed sądem.

Pozywając Bank Millennium, możesz uzyskać zwrot niezależnie pobranych kwot. W zależności od wysokości kredytu, wysokość korzyści może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Uwolnisz się również od zobowiązania. Dzięki temu sprawa kredytu frankowego się dla Ciebie zakończy i nie będziesz musiał spłacać ani jednej raty więcej.

Nie czekaj z pozwem przeciwko Millennium

Bank Millennium został zalany pozwami frankowiczów. Początkowo pojedyncze przypadki podjęcia działań formalnych nie zwiastowały katastrofy dla instytucji. Z czasem jednak liczba frankowiczów żądających unieważnienia umowy kredytu zaczęła rosnąć. Kredytobiorcy wygrywają w sądach różnych instancji większość spraw. Kredytodawca ponosi z tego tytułu ogromne koszty.

Bank Millennium widzi, że sytuacja jest zła. Każdy obiektywnie oceniający sytuację i śledzący orzecznictwo wie, że sądy stoją po stronie frankowiczów. Kolejne wyroki uwzględniające powództwa kredytobiorców są tylko kwestią czasu. Bank Millennium wychodzi do frankowiczów z propozycjami polubownego zakończenia sporu. W grę wchodzi między innymi ustalenie stałego, niższego niż rynkowy kursu i spłata według jego wysokości. Jeśli jednak przyjmiesz ofertę, pozbawisz się szansy na uzyskanie zwrotu o wartości nawet kilkuset tysięcy złotych.

Skorzystaj z korzystnego dla frankowiczów trendu i nie czekaj z pozwem przeciwko Millennium. Doświadczona Kancelaria dla frankowiczów zajmie się za Ciebie poprowadzeniem procesu i znacznie podwyższy Twoje szansę na końcowy sukces.

Darmowa analiza umowy

Skorzystaj z darmowej analizy umowy

Korzyści ze współpracy z naszą Kancelarią Prawną

Odciążenie hipotek
Wstrzymanie płatności rat
Zniwelowanie stresu związanego z posiadaniem ogromnego, nieprzewidywalnego zobowiązania finansowego.
Przeanalizujemy wnikliwie Twoje możliwości prawnego dochodzenia swoich praw. Na bazie doświadczenia, które zbudowaliśmy prowadząc podobne sprawy i wciąż aktualizowanej wiedzy, jesteśmy w stanie zaproponować Ci konkretne rozwiązania obecnych problemów z kredytem frankowym.

Lista wygranych spraw z Bankiem Millennium

Dnia 15 grudnia 2021 r. w sprawie prowadzonej przed Sądem Okręgowym w Katowicach, pod sygn. akt II C 659/20, SSO Lech Skórski wydał wyrok ustalający nieważność Umowy kredytowej zawartej przez naszych Klientów z Bankiem Millennium S.A.

Dnia 10 listopada 2021 r. w sprawie prowadzonej przed Sądem Okręgowym w Gliwicach, pod sygn. akt I C 63/21, SSO Piotr Suchecki wydał wyrok ustalający nieważność Umowy kredytowej zawartej przez naszych Klientów z Bankiem Millennium S.A.

Dnia 23 września 2021 r. w sprawie prowadzonej przed Sądem Okręgowym w Katowicach, pod sygn. akt II C 1140/20, SSO Joanna Głogowska wydała wyrok ustalający nieważność Umowy o kredyt hipoteczny zawartej przez naszych Klientów z Bankiem Millennium S.A.

Dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie prowadzonej przed Sądem Okręgowym w Gliwicach, pod sygn. akt I C 384/20, SSO Łucja Oleksy-Miszczyk, ustaliła nieważność Umowy o kredyt hipoteczny zawartej z Bankiem Millennium.

Etapy współpracy

1
Bezpłatna analiza umowy
2
Oszacowanie korzyści
3
Złożenie pozwu
4
Reprezentacja w sądzie
5
Rozliczenie z bankiem

Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną

Formularz kontaktowy
Nie jesteś na straconej pozycji. Daj nam zawalczyć o Twoje prawa i pozbyć się rażąco niekorzystnych dla Ciebie elementów umowy kredytowej. Nie musisz dłużej płacić za coś, co jest niezgodne z prawem.
Zależy Ci na szybszym kontakcie? Zadzwoń.+48 664 022 952

Millennium jest jednym z banków, które udzieliły największej ilości kredytów frankowych. Wpływ na to miała z pewnością renoma banku oraz dobra reklama, która dodatkowo zachęcała do skorzystania z oferty. Mimo to również we wzorcach umownych Banku Millennium znaleźć można klauzule abuzywne. Z tego powodu w sądach coraz więcej frankowiczów żąda unieważnienia umowy. Dowiedz się, czy warto pozwać Bank Millennium oraz jakie są Twoje szanse w sporze sądowym.