Odfrankowienie kredytu

Jeżeli zastosowane w przygotowanej przez bank umowie postanowienia sąd uzna za noszące znamiona klauzul niedozwolonych, może orzec, że umowa jest skuteczna, ale za nieważne należy uznać przedmiotowe zapisy i z tego powodu je usunąć. Skutkiem takiej decyzji może być tzw. odfrankowanie kredytu, co również jest korzystne dla frankowicza.

Analizę otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych!
Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną
Formularz kontaktowy

Odfrankowienie kredytu jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, ponieważ...

 • Przysługuje Ci zwrot nadpłaconych rat. Po przeliczeniu zobowiązania na złotówki możesz otrzymać średnio około 30% dotychczas spłaconego kapitału wraz z odsetkami.
 • Przyszłe raty stają się niezależne od wahań kursu szwajcarskiej waluty.
 • Zyskujesz znacznie więcej, niż w przypadku podpisania ugody proponowanej przez bank.
Darmowa analiza umowy
adwokaci z kancelarii frankowej

Kancelaria Grabek & Karolczyk

W jakim sposób świadczymy naszą pomoc? Nasz zespół adwokatów i radców prawnych służy wiedzą i wparciem prawnym kredytobiorcom decydującym się na podjęcia walki z bankami.

Darmowa analiza umowy
Pomagamy też kredytobiorcom innych walut. EURO, USD i inne

Zakres oferty

Frankowicze nie są na straconej pozycji.

Statystyki orzecznicze są dla nich aktualnie bardzo korzystne. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czy Twoja umowa kredytowa zawiera klauzule abuzywne i zachodzą przesłanki do jej unieważnienia bądź odfrankowienia, a także ile możesz na tym zyskać, zgłoś się do nas!

Kompleksowa analiza umowy kredytowej
Ustalenie strategii procesowej
Pozew z żądaniem alternatywnym odfrankowienia umowy kredytowej
Udział w rozprawach
Żądanie zwrotu kosztów procesu
Dochodzenie zwrotu nadpłaconych rat

Jakie są szanse na odfrankowienie kredytu?

Jeśli sąd nie znajdzie podstaw do unieważnienia umowy kredytu frankowego, możesz liczyć na jej odfrankowienie.

Pomyślne dla kredytobiorców wyroki to aktualnie zdecydowana większość postępowań. Dzięki alternatywnemu żądaniu odfrankowienia kredytu masz pewność, że wszystkie możliwości w sprawie zostaną wykorzystane. Takie orzeczenie to dla Ciebie wymierne korzyści i ulga w obliczu spędzającego sen z powiek zobowiązania.

Nie ma wątpliwości, że decydując się na nasze wsparcie i kierując sprawę do sądu, jasno sprzeciwiasz się nieuczciwym praktykom banków.

Darmowa analiza umowy

Skorzystaj z darmowej analizy umowy

Korzyści ze współpracy z naszą Kancelarią Prawną

Odciążenie hipotek
Wstrzymanie płatności rat
Zniwelowanie stresu związanego z posiadaniem ogromnego, nieprzewidywalnego zobowiązania finansowego.

W przypadku spraw frankowych znajomość przepisów to nie wszystko. Tym, co nas wyróżnia, jest doświadczenie, które procentuje w postępowaniach sądowych. Z nami masz zapewnione wsparcie od początku do końca i realnie zwiększasz swoje szanse na końcowy sukces.

Etapy współpracy

1
Bezpłatna analiza umowy
2
Oszacowanie korzyści
3
Złożenie pozwu
4
Reprezentacja w sądzie
5
Rozliczenie z bankiem

Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną

Formularz kontaktowy

W walce z bankiem nie musisz się poddawać. Profesjonalne wsparcie pozwoli Ci stoczyć równą bitwę z instytucją i podnieść wszystkie argumenty na Twoją korzyść.

Wypełnij formularz kontaktowy, napisz do nas lub zadzwoń. Analiza sprawy i wycena u nas są zawsze bezpłatne.

Etapy współpracy:

 1. Bezpłatna analiza umowy
 2. Oszacowanie korzyści
 3. Złożenie pozwu
 4. Reprezentacja w sądzie
 5. Rozliczenie z bankiem
Zależy Ci na szybszym kontakcie? Zadzwoń.+48 664 022 952

Odfrankowienie kredytu – na czym polega? 

Zastanawiasz się, na czym polega odfrankowienie kredytu? To pytanie, które obecnie zadaje sobie wielu kredytobiorców. 

Odfrankowienie kredytu jest rozstrzygnięciem korzystnym dla frankowicza. W jego przypadku za nieważne uznaje się fragmenty mówiące o przeliczeniach pomiędzy walutami PLN i CHF. Wiążąca jest kwota w polskich złotych.

Tym samym kredytobiorca nadal musi spłacać swój dług, ale na mocy wyroku zwracana jest mu część niesłusznie pobranych pieniędzy. Zobowiązanie finansowe jest regulowane, jednak dług przekształca się do waluty polskiej o ustalonych i przewidywalnych do spłacenia ratach. Taka sytuacja okazuje się często bardzo korzystna dla zadłużonego we frankach szwajcarskich powoda. Oprócz zalet ściśle finansowych odfrankowienie kredytu zapewnia również spokój na przyszłość.

Odfrankowienie kredytu – jak to zrobić?

Unieważnienie umowy uwalnia od zobowiązania, jednak odfrankowienie to również szereg korzyści dla kredytobiorcy. Nie wiesz, jak uzyskać takie rozstrzygnięcie?

 • W naszych pozwach za każdym razem obok żądania unieważnienia umowy wnosimy alternatywnie o odfrankowienie kredytu. Dzięki temu możesz zyskać jeszcze więcej!
 • Zyskasz szansę na spłatę kredytu w złotówkach. Nie będzie musiał martwić się o wahaniu kursu CHF. 

Specjalistyczne wyliczenia pozwalają ustalić, jaką kwotę nadpłaciłeś przez lata. Jeśli sąd nie uwzględni żądania unieważnienia umowy, ale dopatrzy się w treści dokumentu klauzul abuzywnych, prawdopodobnie odfrankowi Twój kredyt. Dzięki temu nie tylko otrzymasz zwrot, ale również w przyszłości będziesz spłacać uczciwie wyliczone raty w złotówkach.

Odfrankowienie kredytu – konsekwencje

Wyrok sądu stwierdzający odfrankowienie kredytu to dla dłużnika szereg zalet. 

 • Zwrot nadpłaconych rat.
 • Wszystkie przyszłe raty stają się niezależne od wahań kursu szwajcarskiej waluty.
 • Dług zmienia się w kredyt w polskiej walucie ze stawką LIBOR.

Dzięki odfrankowieniu kredytu obie strony unikają kolejnych procesów, które generują dalsze koszty i pochłaniają znaczne zasoby czasowe.

Odfrankowienie kredytu denominowane – co warto wiedzieć? 

Kredyt denominowany jest jedną z najczęściej spotykanych form kredytu walutowego. W przypadku kredytu denominowanego w umowie kredytowej saldo kredytu określane jest w obcej walucie, na przykład we frankach szwajcarskich. Jednocześnie jednak uruchomienie kredytu następuje w walucie własnej – na przykład w złotówkach. W swoim czasie wielu kredytobiorców decydowało się na takie rozwiązanie. 

Trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. 

 • Pod uwagę brany jest kurs kupna waluty, który obowiązywał w dniu, gdy kredytobiorca podpisał umowę z bankiem. A przecież kurs waluty dynamicznie się zmienia, szczególnie jeśli chodzi o CHF! 
 • Spłata również następuje w walucie własnej, czyli w tym przypadku w PLN. 

Nic dziwnego, że obecnie odfrankowienie kredytu denominowane – jak się to potoczne nazywa – jest tak bardzo popularne. Odfrankowienie kredytu denominowanego to proces przeliczenia zobowiązań kredytowych z jednej waluty na inną. Może to być przeliczenie z CHF na PLN. 

Czy odfrankowienie kredytu denominowane to dobre wyjście? 

Głównym celem odfrankowienia jest zmiana denominacji kredytu z waluty obcej na walutę krajową, co ma na celu zmniejszenie ryzyka kursowego dla kredytobiorcy. Kiedy kurs walutowy wzrasta, spłata kredytu w walucie obcej może się znacznie zwiększyć, co może prowadzić do trudności finansowych dla kredytobiorcy. Odfrankowienie pozwala zmniejszyć to ryzyko, umożliwiając spłatę kredytu w walucie krajowej, której kurs nie podlega takim samym wahaniom. 

Proces odfrankowienia zazwyczaj polega na przeliczeniu kwoty kredytu z waluty obcej na walutę krajową według ustalonego kursu wymiany. Kredytobiorca nadal spłaca kredyt w walucie krajowej, ale kwota spłaty jest ustalana na podstawie kursu wymiany. I choć rozwiązanie takie stosowane jest o wiele rzadziej, niż unieważnienie kredytu frankowego, nadal jest to dobra propozycja dla wielu kredytobiorców. 

Odfrankowienie kredytu indeksowanego – na czym polega? 

Pora na wyjaśnienie, czym jest kredyt indeksowany. W przypadku takiej formy kredytowania kredytobiorca dokładnie zna wysokość kwoty kredytu, która podawana jest w PLN. Jest to bardzo istotne z perspektywy poczucia finansowego bezpieczeństwa kredytobiorcy, a także późniejszej spłaty kredytu. 

Należy jednak zwrócić uwagę, że wysokość rat i całkowita kwota kredytu, którą trzeba spłacić, w dalszym ciągu uzależniona jest od aktualnego kursu waluty obcej, w której zaciągnięty został kredyt. Oznacza to, że szalejący kurs CHF w dalszym ciągu ma istotny wpływ na to, jaką część miesięcznych dochodów trzeba będzie przeznaczyć na spłatę kredytu. 

Czy odfrankowienie kredytu indeksowanego może być rozwiązaniem tego problemu? 

Odfrankowienie kredytu indeksowanego polega na przeliczeniu zobowiązań kredytowych związanych z kredytem indeksowanym na inną walutę lub indeks, w celu zmniejszenia ryzyka kursowego dla kredytobiorcy. Kredyt indeksowany jest udzielany w walucie krajowej, ale kwota kredytu, odsetki lub raty spłat są indeksowane do określonego wskaźnika, takiego jak kurs walutowy lub inflacja. Celem jest zmniejszenie narażenia kredytobiorcy na ryzyko związane z fluktuacjami kursu walutowego lub inflacji.

Takie rozwiązanie może być korzystne, jednak w każdym przypadku należy przeprowadzić bardzo dokładną analizę. Jeśli nie wiesz, czy odfrankowienie kredytu indeksowanego jest dobrą propozycją dla Ciebie, chętnie pomożemy Ci w wyborze najlepszej drogi! 

Czy ugoda z bankiem to dobra alternatywa dla odfrankowienia kredytu? 

Praktyka pokazuje jasno, że odfrankowienie kredytu to znacznie korzystniejsze rozwiązanie niż podpisanie ugody o treści zaproponowanej przez bank. W przygotowanych wzorcach zazwyczaj na próżno szukać zalet dla frankowicza. Co więcej, jeśli kredytobiorca przyjmie propozycję, na zawsze utraci prawo walki o swoje prawa przed sądem.

Ugoda z bankiem może być niekorzystną alternatywą dla odfrankowienia kredytu, szczególnie w kontekście kredytów denominowanych lub indeksowanych. 

Przed podjęciem decyzji warto: 

 • dokładnie ocenić za i przeciw ugody z bankiem, 
 • skonsultować się z doradcą finansowym,
 • zrozumieć wszystkie związane z tym procesem konsekwencje finansowe. 

Na tej podstawie będzie w stanie podjąć najlepszą decyzję – choć prawdopodobnie nie będzie to ugoda z bankiem. 

Z rzetelną pomocą nie ma podstaw do przyjmowania nieatrakcyjnych propozycji banku. Zawalcz o swoje prawa i pozwij instytucję! Unieważnienie bądź odfrankowienie kredytu są bardziej dostępne, niż myślisz.

Odfrankowienie kredytu – walcz o swoje prawa!

Frankowicze nie są na straconej pozycji, a w ostatnim czasie tendencje orzecznicze są dla nich nad wyraz korzystne.

Jeśli chcesz przeprowadzić analizę swojej umowy kredytu frankowego, nie czekaj – zgłoś się do nas i zleć weryfikację sprawy. 

 • Sprawdzimy, czy odfrankowienie kredytu będzie dobrym rozwiązaniem Twoich problemów. 
 • Chętnie pomożemy na każdym etapie postępowania. 
 • Regularnie wygrywamy sprawy przeciwko różnym bankom niezależnie od rozmiarów podmiotu czy lat, w których oferowane były u nich tego typu produkty.

Skontaktuj się z nami i sprawdź na własnej skórze, ile możesz zyskać w walce przeciwko bankowi!