Sprawy frankowe

Jedna z najbardziej poszkodowanych grup kredytobiorców to frankowicze, którzy w związku ze stosowanymi przez banki nieuczciwymi praktykami doprowadzeni zostali na skraj bankructwa. Wygrane sprawy frankowiczów zachęcają kolejnych poszkodowanych do ubiegania się o swoje prawa w sądzie. Jeśli rozważasz wniesienie pozwu związanego z nadużyciami, jakich dopuściła się instytucja finansowa, zgłoś się do nas.

Analizę otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych!
Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną
Formularz kontaktowy

Pomożemy m.in. w przypadku...

 • Woli skierowania pozwu przeciwko bankowi. Dokonamy analizy umowy kredytowej, przygotujemy niezbędne pisma procesowe i będziemy z Tobą na każdym etapie procesu.
 • Potrzeby weryfikacji stanu prawnego sprawy, w tym ewentualnej analizy treści ugody zaproponowanej przez bank.
 • Wystąpienia przez bank z pozwem przeciwko kredytobiorcy.
Darmowa analiza umowy
adwokaci z kancelarii frankowej

Kancelaria Grabek & Karolczyk

W jakim sposób świadczymy naszą pomoc? Nasz zespół adwokatów i radców prawnych służy wiedzą i wparciem prawnym kredytobiorcom decydującym się na podjęcia walki z bankami.

Darmowa analiza umowy
Pomagamy też kredytobiorcom innych walut. EURO, USD i inne

Zakres oferty

Kancelaria Grabek & Karolczyk Adwokaci i Radcy Prawni zajmuje się szerokim spektrum spraw związanych z kredytami frankowymi, wspierając się zdobywaną przez lata wiedzą i doświadczeniem.

Kompletna analiza umowy kredytowej
Ustalenie strategii
Powództwo o unieważnienie bądź odfrankowienie kredytu
Udział w rozprawach
Walka o zwrot kosztów procesu
Dochodzenie zwrotu nienależnie pobranych środków

Jakie są szanse na wygranie sprawy frankowej?

Statystyki wygranych spraw potwierdzają, że nie ma lepszego momentu na walkę o sprawiedliwość – warto więc zebrać w sobie dostatecznie dużo siły, by stoczyć z bankiem walkę o rekompensatę za lata ponoszonych niesprawiedliwie kosztów.

Sytuacja na rynku pozwala przypuszczać, że korzystne wyroki sądowe w sprawie frankowiczów coraz częściej będą stanowić codzienność w polskim orzecznictwie. Pozwy frankowe już teraz skutkują najczęściej odfrankowieniem bądź całkowitym unieważnieniem umowy.

Darmowa analiza umowy

Skorzystaj z darmowej analizy umowy

Zalety współpracy z naszą Kancelarią prawną

Odciążenie hipotek
Wstrzymanie płatności rat
Zniwelowanie stresu związanego z posiadaniem ogromnego, nieprzewidywalnego zobowiązania finansowego.

Powództwo przeciwko bankowi może się wydawać skomplikowanym procesem, zwłaszcza jeżeli nie masz doświadczenia w dziedzinie prawa lub finansów. Właśnie dlatego w walce o swoje interesy warto wspierać się ekipą profesjonalistów. Aby upewnić się, że jesteś przygotowany do starcia z bankiem, zaczerpnij pomocy kompetentnej osoby, która pomoże odnaleźć się w labiryncie finansowych zawiłości i klauzuli, których znaczenie niełatwo rozszyfrować.

Etapy współpracy

1
Bezpłatna analiza umowy
2
Oszacowanie korzyści
3
Złożenie pozwu
4
Reprezentacja w sądzie
5
Rozliczenie z bankiem

Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną

Formularz kontaktowy

Od dłuższego czasu sądy stoją po stronie frankowiczów. To kredytobiorcy wygrywają zdecydowaną większość spraw. Nie czekaj – aktualnie nie warto zwlekać ze skierowaniem sprawy na drogę postępowania sądowego.

Skontaktuj się z nami, wypełniając formularz kontaktowy. Możesz również zadzwonić bądź napisać e-mail. U nas wstępna analiza sprawy jest zawsze darmowa.

Etapy współpracy:

 1. Bezpłatna analiza umowy
 2. Oszacowanie korzyści
 3. Złożenie pozwu
 4. Reprezentacja w sądzie
 5. Rozliczenie z bankiem
Zależy Ci na szybszym kontakcie? Zadzwoń.+48 664 022 952

Sprawy frankowe – dlaczego umowy kredytów CHF są sprzeczne z prawem?

Wszystkie kredyty hipoteczne, które zaciągali frankowicze, opierały się o mechanizm waloryzacji. Nieuczciwe postanowienia zawarte w umowach kredytowych oraz wahania kursu sprawiły, że zadłużenie osób, które zdecydowały się na kredyt we frankach, mimo regularnie spłacanych rat nieustannie rosło.

Za zaistniałą sytuację nie można winić frankowiczów. To nieprawda, że decyzja o zaciągnięciu kredytu frankowego wiązała się z naturalnym ryzykiem. Należy podkreślić, że instytucje finansowe, konstruując umowy, dopuściły się rażących nadużyć, które sprawiły, że osoby ubiegające się o kredyt nie zdawały sobie sprawy, że sprzedawany jest im produkt obarczony właściwie nieograniczonym ryzykiem, które zostało przerzucone w całości na frankowiczów.

 • Problemy ze spłatą kredytów frankowych to nie wina kredytobiorców. 
 • Niejednokrotnie banki dopuszczały się rażących nadużyć, które skutkowały tym, że kredyty CHF obarczone były ogromnym ryzykiem. 
 • Niestety, kredytobiorcy nie byli w należyty sposób informowani o tym ryzyku. Właśnie dlatego warto złożyć pozew frankowy.

Banki zabezpieczyły się na różne sposoby, nie zważając na interesy osób zaciągających kredyty wyrażone w walucie obcej. Na szczęście dzisiaj kredytobiorcy mogą liczyć na pomoc, dzięki której dalsze spłacanie kredytu CHF nie jest konieczne – na przykład dzięki unieważnieniu kredytu. 

Wygrane sprawy frankowe – szanse na sukces są ogromne! 

Niedozwolone klauzule, które obejmowały umowy, to jeden z powodów, z których sporządzone wiele lat temu umowy kredytowe są zazwyczaj nieważne. Banki wprowadziły do nich zapisy naruszające interesy konsumentów, dzięki czemu frankowicze mogą w wielu przypadkach liczyć na korzystne rozwiązanie ich sprawy. Wygrane sprawy frankowe w większości przypadków kończą się sukcesem kredytobiorców właśnie z uwagi na klauzule abuzywne, które nie są dozwolone. 

 • Szansa na wygraną sprawę frankową sięga 90 proc. – nie warto czekać ze złożeniem pozwu. 
 • Sądy są po stronie kredytobiorców! Wskazują na to statystyki oraz fakt, że sądy orzekają na korzyść kredytobiorców bez żadnych wątpliwości. Pomocne jest nie tylko dotychczasowe orzecznictwo, ale rosnąca świadomość na temat tego, jak nieuczciwe praktyki były stosowane przez banki. 

Każda osoba, której zaufanie zostało nadużyte przez instytucje finansowe, powinna ubiegać się o zwrot nienależnie pobranej sumy w związku z nieważnością zawartej umowy. Wyroki sądowe w sprawie frankowiczów coraz częściej są korzystne dla kredytobiorców, którzy stali się ofiarami niekorzystnych warunków narzuconych przez banki. Pozwanie instytucji finansowej to rozsądna decyzja, którą coraz częściej podejmują osoby poszkodowane w związku z zaciągnięciem kredytu.  W obliczu rosnącego kursu franka zobowiązanie okazało się bowiem prawdziwą „studnią bez dna”.

Statystyki w sprawach frankowych nie pozostawiają wątpliwości 

Zaledwie kilka lat temu wygrane przez frankowiczów sprawy stanowiły niewielki odsetek wszystkich przeprowadzonych postępowań w tym zakresie. W ostatnich latach liczba korzystnych dla osób mających kredyt we frankach szwajcarskich wyroków znacznie wzrosła. Dzisiaj pozew frankowy nikogo już nie dziwi. 

Przełomem były kolejne, pozytywne dla frankowiczów orzeczenia Sądu Najwyższego oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Niezwykle istotne jest wydane 3 października 2019 roku przez TSUE orzeczenie w sprawie Dziubak. Na podstawie jego treści w przypadku każdej umowy, która zawierała niedozwolone postanowienia, kredytobiorca ma prawo zdecydować o ich wyeliminowaniu.

Dla frankowiczów to krok milowy w procesie dochodzenia swoich praw. Nie oznacza to jednak, że bank podda się bez walki. Właśnie dlatego potrzebujesz profesjonalnego wsparcia – dobrze przygotowany pozew frankowy to połowa sukcesu. 

Pozew frankowy – jakie są Twoje szanse na wygraną z bankiem? 

Osoby poszkodowane przez instytucje finansowe obawiały się, że zakładając sprawę frankową ryzykują utratę jeszcze większej ilości pieniędzy, na którą nie mogły sobie pozwolić, próbując spłacić istniejące już zadłużenie.

 • Sądy coraz częściej orzekają jednak na korzyść frankowiczów, stwierdzając nieważność lub orzekając "odfrankowienie”. Wygrane sprawy frankowe są dzisiaj codziennością w polskich sądach. 
 • Drugi wariant polega na przekształceniu umowy w taki sposób, jakby od momentu jej zawarcia stanowiła kredyt wyrażony w polskiej walucie.

Wszystko wskazuje na to, że sądy w najbliższym czasie jeszcze częściej będą orzekać na korzyść frankowiczów. Jednocześnie zawiłe zagadnienia finansowe i prawne wymuszają znajomość ekonomicznych mechanizmów i powszechnie obowiązujących przepisów.

Wygrane sprawy frankowe – jak pomogliśmy naszym Klientom?

Wygrana sprawa frankowa – warto skorzystać z profesjonalnej pomocy

Pomoc doświadczonego prawnika to jeden z najprostszych sposobów na zwiększenie swojej szansy na wygraną w sprawie przeciwko instytucji finansowej i uzyskanie jak najwyższej rekompensaty z tego tytułu. Dla sądu ważny jest pozew frankowy, który musi zawierać wszystkie ważne informacje dotyczące samego kredytu oraz nieuczciwych praktyk, zastosowanych przez bank. Wygrane sprawy frankowe świadczą o tym, że warto zdecydować się na walkę z bankiem. 

Banki również nie poddają się bez walki i inwestują w wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą dążyli do oddalenia powództwa bądź uzyskania wyroku zobowiązującego bank do jak najniższych zwrotów z tytułu nadużyć, jakich dopuścił się w związku z umieszczeniem w umowie klauzul abuzywnych. Nie ma tu miejsca na błędy.

TSUE uznaje zasadność stanowiska kredytobiorców w sprawach frankowych

W związku z korzystnym dla kredytobiorców wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE, wygrane sprawy frankowe będą się mnożyć. Nie oznacza to jednak, że unieważnienie umowy lub odfrankowienie kredytu będzie formalnością. W kolejnych wyrokach TSUE staje po stronie frankowiczów. Dzięki temu kredytobiorcy mogą liczyć na to, że sądy bez żadnych wątpliwości będą orzekać właśnie na ich korzyść – co z kolei zwiększa szanse na wygraną sprawę frankową. 

Pozew frankowy – pierwszy krok w kierunku uwolnienia się od kredytu CHF 

Decyzja o skorzystaniu z pomocy wyspecjalizowanej w sprawach frankowych kancelarii to pierwszy krok ku wygranej przed sądem. Zespół kompetentnych prawników dysponuje specjalistyczną wiedzą, aby wesprzeć frankowicza w walce o najkorzystniejsze rozwiązanie, czyli unieważnienie umowy, które umorzyłoby dług rosnący przez lata z powodu niekorzystnych postanowień umownych.

 • Możesz liczyć na wnikliwą analizę umowy kredytowej, na podstawie której stworzona zostanie strategia dalszych działań. 
 • Kolejnym krokiem jest przygotowanie pozwu frankowego – tutaj niezbędne będzie profesjonalne wsparcie prawników, którzy specjalizują się w sprawach związanych z kredytami walutowymi. 
 • Pozostaje tylko czekać na pierwszą rozprawę. Na szczęście coraz częściej zdarza się, że wyrok w sprawie frankowej zapada już w kilka miesięcy po złożeniu pozwu. 
 • Wygrane sprawy frankowe, w których pomogliśmy naszych Klientom, to dla nas ogromny sukces. Dołącz do grona osób, które uwolniły się od kredytu CHF dzięki naszemu wsparciu. 

Odfrankowienie kredytu to również dobre rozwiązanie ze względu na zmianę waluty nie tylko od dnia wyroku, ale już od samego początku funkcjonowania umowy w obrocie, co znacznie redukuje zobowiązania finansowe klienta banku, który zdecydował się na kredyt we frankach szwajcarskich.

Sprawy frankowe – nie warto zwlekać ze złożeniem pozwu 

Jeśli chcesz skutecznie zablokować próby ograniczenia poniesionych kosztów podejmowane przez bank, niezbędna będzie pomoc specjalisty zaznajomionego z zawiłościami przepisów prawa i manipulacjami, jakich mogą dopuszczać się instytucje finansowe. Jego udział w procesie sądowym może przeważyć o tym, że wyrok sądu w sprawie kredytu we frankach będzie korzystny dla kredytobiorcy.

Nasza kancelaria ma na swoim koncie prowadzenie licznych spraw związanych z kredytami frankowymi – także tych, które nie stanowiły pożyczki pod hipotekę, ale inny rodzaj umowy, w którego przypadku dochodzenie praw konsumenta może być znacznie bardziej skomplikowane.

Nie zastanawiaj się dłużej – skontaktuj się z nami i ustal plan działania w Twojej sprawie!