Pozew zbiorowy WIBOR to duża szansa dla kredytobiorców

Od pewnego czasu zastanawiasz się nad złożeniem pozwu o WIBOR, ponieważ zależy Ci na tym, aby wskaźnik ten został usunięty z Twojej umowy kredytowej? Obawiasz się jednak, że samodzielna walka możesz zakończyć się przegraną? Rozwiązaniem może być pozew zbiorowy o WIBOR.

Analizę otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych!
Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną
Formularz kontaktowy

Zdecyduj się na skorzystanie z pomocy prawnej, jeśli…

  • Nie chcesz czekać na zmiany w prawie, które mogą nastąpić dopiero za kilka lat. 
  • Zależy Ci na odzyskaniu poczucia finansowego bezpieczeństwa, bez obaw o to, ile wyniosą kolejne raty kredytu. 
  • Nie chcesz samodzielnie walczyć z bankiem – uważasz, że pozew zbiorowy WIBOR może być bardziej skuteczny.
Darmowa analiza umowy
adwokaci z kancelarii frankowej

Kancelaria Grabek & Karolczyk

W jakim sposób świadczymy naszą pomoc? Nasz zespół adwokatów i radców prawnych służy wiedzą i wparciem prawnym kredytobiorcom decydującym się na podjęcia walki z bankami.

Darmowa analiza umowy
Pomagamy też kredytobiorcom innych walut. EURO, USD i inne

Zakres oferty

Nasza Kancelaria specjalizuje się w prawie konsumenckim i kredytach bankowych. Wskażemy, jakie kroki najlepiej podjąć w Twojej sprawie. Jeśli myślisz, że znajdujesz się na straconej pozycji – jesteś w błędzie. Wielu Polaków z różnych regionów kraju zdecydowało się na walkę z bankiem i wygrało!

Rzetelna analiza umowy kredytowej
Opracowanie planu działania
Przygotowanie pozwu
Reprezentacja w toku procesu
Żądanie zasądzenia kosztów procesu
Dochodzenie zwrotu nieuczciwie pobranych środków

Z jakiego powodu wskaźnik WIBOR budzi tak wiele kontrowersji?

Eksperci już od wielu lat nie mają żadnych wątpliwości co do tego, że sposób wyliczania wskaźnika WIBOR może być przyczyną wielu różnego typu konsekwencji dla indywidualnych kredytobiorców. Mowa tu przede wszystkim o tym, że WIBOR jest wyjątkowo niekorzystny. Wszelkie zmiany WIBOR-u wpływają bowiem na wysokość spłacanych rat. Raty mogą zmieniać się nawet co trzy miesiące! Z pewnością nie jest to komfortowe dla kredytobiorcy. 

Od dawna trwają poszukiwania alternatywy dla wskaźnika WIBOR. Przez długi czas twierdzono, że może to być WIRON, nadal jednak toczą się dyskusje na ten temat. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że potrzebne są zmiany w tym zakresie. Niestety, większość osób, która obecnie spłaca kredyt, nie doczeka się takiej zmiany – lub doczeka się jej dopiero za kilka lat. Nie warto zwlekać. Pozew o WIBOR to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się stabilnym kredytem.

Darmowa analiza umowy

Skorzystaj z darmowej analizy umowy

Czy warto skorzystać z pomocy prawnej w przypadku pozwu zbiorowego WIBOR?

Odciążenie hipotek
Wstrzymanie płatności rat
Zniwelowanie stresu związanego z posiadaniem ogromnego, nieprzewidywalnego zobowiązania finansowego.

Zdecydowanie tak. Złożenie pozwu zbiorowego o WIBOR jest niezwykle skomplikowane. Niezbędna jest tutaj bardzo dokładna analiza wielu umów kredytowych, a także przygotowanie pozwu w taki sposób, aby pozwolił on na uzyskanie wyroku najbardziej korzystnego dla dużej grupy powodów. Samodzielne składanie pozwu nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Niezbędne jest tutaj odpowiednie doświadczenie i wiedza prawnicza. Tylko w ten sposób można uzyskać korzystne rozwiązanie. 

Podstawowym powodem, dla którego tak wiele osób zastanawia się nad pozwem zbiorowym WIBOR, jest zwiększenie szans na wygraną. Nic w tym dziwnego – w końcu w grupie siła. Serdecznie zachęcamy do kontaktu wszystkich kredytobiorców, spłacających zobowiązanie w oparciu o wskaźnik WIBOR. Razem możemy wiele zdziałać! 

Etapy współpracy

1
Bezpłatna analiza umowy
2
Oszacowanie korzyści
3
Złożenie pozwu
4
Reprezentacja w sądzie
5
Rozliczenie z bankiem

Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną

Formularz kontaktowy

W walce z bankiem potrzebujesz profesjonalnego wsparcia. Nasza wiedza i doświadczenie pozwolą Ci osiągnąć sukces.

U nas analiza treści umowy kredytowej jest zawsze bezpłatna. Wskażemy sugerowany plan działania i pokażemy, dlaczego warto nam zaufać.

Etapy współpracy:

  1. Bezpłatna analiza umowy
  2. Oszacowanie korzyści
  3. Złożenie pozwu
  4. Reprezentacja w sądzie
  5. Rozliczenie z bankiem
Zależy Ci na szybszym kontakcie? Zadzwoń.+48 664 022 952

Pozew zbiorowy WIBOR – czy warto go złożyć?

Sposób wyliczania wskaźnika WIBOR już od dłuższego czasu budzi sporo wątpliwości. Coraz więcej osób chce walczyć o jego usunięcie ze swojej umowy kredytowej. Czy – w związku z rosnącym zainteresowaniem – pozew zbiorowy WIBOR może być dobrym rozwiązaniem? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie możliwe będzie dopiero po przeanalizowaniu całej umowy kredytowej. 

Dlaczego złożenie pozwu o WIBOR może być korzystnym rozwiązaniem? 

Już od dłuższego czasu WIBOR jest wskaźnikiem, który budzi mnóstwo kontrowersji. Eksperci nie mają wątpliwości co do tego, że sposób jego wyliczania może być przyczyną wielu różnego typu negatywnych konsekwencji, w szczególności dla kredytobiorców indywidualnych. To właśnie na wysokość spłacanych przez nich rat wpływają wszelkie zmiany WIBOR-u. I choć od dawna pojawiają się propozycje zastąpienia WIBOR-u innym wskaźnikiem, nadal nie zapadły konkretne decyzje. Okazuje się bowiem, że znalezienie dobrej alternatywy nie jest takie proste. 

Czy w związku z tym warto rozważyć pozew zbiorowy WIBOR, zamiast czekać na zmiany w prawie, które mogą nastąpić dopiero za kilka lat? Pierwsze pozwy o WIBOR wpłynęły do polskich sądów już jakiś czas temu, co wielu osobom dało nadzieję na odzyskanie poczucia finansowego bezpieczeństwa. Usunięcie wskaźnika WIBOR z umowy mogłoby sprawić, że kredytobiorca nie będzie musiał nieustannie martwić się o to, ile wyniosą kolejne raty. 

Czy złożenie pozwu zbiorowego o WIBOR to dobry pomysł? 

Choć wiele osób rozważa uczestnictwo w pozwie zbiorowym, nie zawsze jest to najbardziej korzystne rozwiązanie. Podstawowym powodem może być to, że – aby możliwe było złożenie pozwu zbiorowego – musi zgromadzić się co najmniej dziesięciu kredytobiorców. Cały proces może zająć o wiele więcej czasu. Wynika to z prostego faktu, że do analizy jest o wiele więcej dokumentów, a sam pozew jest bardziej złożony. 

Co więcej, cała sprawa powinna opierać się na tej samej podstawie faktycznej, co w przypadku pozwu zbiorowego może być dużym wyzwaniem. Umowy kredytowe – szczególnie jeśli były podpisywane w różnych bankach i w różnych okresach – mogą istotnie różnić się między sobą. Znalezienie tutaj wspólnej podstawy prawnej do złożenia skutecznego pozwu zbiorowego może być więc trudne. 

Właśnie dlatego bardziej opłacalne może być złożenie pozwu indywidualnego – choć oczywiście w przypadku każdej umowy kredytowej niezbędne jest przeprowadzenie indywidualnej analizy. Decydując się na samodzielny pozew, możesz jednak liczyć na to, że rozpatrzenie Twojej sprawy nastąpi szybciej. Może również okazać się, że sprawa nie będzie tak złożona, a wyrok będzie dla Ciebie bardzo korzystny. 

Co możesz zyskać, decydując się na złożenie pozwu? 

Złożenie pozwu o WIBOR – niezależnie od tego, czy będzie to pozew zbiorowy czy indywidualny – może nieść ze sobą wiele korzyści. W każdym przypadku już na samym początku musisz zastanowić się nad tym, co jest Twoim celem. Oczywiście pomożemy Ci w tym, analizując Twoją umowę i odpowiadając na Twoje pytania. Wspólnie ustalimy cel, który będzie dla Ciebie najbardziej korzystny pod względem finansowym. 

Wśród największych korzyści, jakie mogą wynikać ze złożenia pozwu o WIBOR, wymienić można: 

  • redukcję oprocentowania – likwidacja WIBOR-u z umowy kredytowej oraz zastąpienie go stałym oprocentowaniem to najlepszy sposób na ustabilizowanie sytuacji finansowej kredytobiorcy, 
  • usunięcie WIBOR-u z umowy kredytowej – kiedy WIBOR zniknie z umowy kredytu lub pożyczki, zmienią się zasady naliczania oprocentowania, a tym samym wysokości comiesięcznych rat. W efekcie bank może zostać zobligowany do zwrócenia kredytobiorcy wszystkich wpłaconych przez niego rat odsetkowych. 

A zatem korzyści jest tutaj naprawdę sporo – od szansy na uniknięcie kolejnych podwyżek rat, aż po możliwość odzyskania części wpłaconych do banku środków finansowych. Nic dziwnego, że coraz więcej kredytobiorców rozważa pozew o WIBOR – zbiorowy lub indywidualny. 

Czy możliwe jest unieważnienie umowy kredytowej?

Innym rozwiązaniem może być unieważnienie umowy kredytowej. W takim przypadku strony będą zobowiązane do zwrócenia sobie nawzajem otrzymanych środków finansowych. W praktyce oznacza to, że kredytobiorca będzie musiał zwrócić bankowi całą pożyczoną kwotę. Jednocześnie bank będzie zobowiązany do oddania kredytobiorcy dokładnie tyle, ile ten wpłacić od samego początku spłacania zobowiązania. 

Jeżeli spora część kredytu została już spłacona, istnieje ogromna szansa, że kredytobiorca otrzyma od banku pokaźną sumę – a przy tym raz na zawsze pozbędzie się zobowiązania finansowego, które stanowiło tak duże obciążenie. 

Jakie są szanse na unieważnienie kredytu? Wiele zależy od konkretnej sytuacji. Pozew zbiorowy WIBOR może nie być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ sprawa taka mogłaby być niebywale złożona. Warto jednak walczyć o unieważnienie umowy indywidualnie – oczywiście korzystając z profesjonalnej pomocy prawnej. 

Na jakie wsparcie prawne możesz liczyć, decydując się na skorzystanie z usług naszej Kancelarii? 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które rozważają walkę o usunięcie wskaźnika WIBOR z umowy. Udzielimy Ci pełnego wsparcia, zarówno jeśli zdecydujesz się na pozew indywidualny, jak i na pozew zbiorowy WIBOR. Możesz liczyć na to, że Twoją sprawą zajmą się nasi najlepsi prawnicy. Chętnie wykorzystamy całą naszą wiedzę i doświadczenie, aby z pełnym zaangażowaniem walczyć o Twoją wygraną w sądzie!