Pozew WIBOR

W naszej Kancelarii uzyskasz pełne wsparcie, jeśli zdecydujesz się na złożenie pozwu o WIBOR. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoją sprawą zajmowali się najbardziej doświadczeni prawnicy, doskonale trafiłeś. Zacznijmy od analizy Twojej umowy kredytowej!

Analizę otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych!
Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną
Formularz kontaktowy

Kiedy warto zdecydować się na pozew WIBOR?

 • Czujesz, że warunki Twojej umowy kredytowej nie są dla Ciebie korzystne? 
 • Umowa oparta o zmienne oprocentowanie jest według Ciebie nieuczciwa?
 • Zależy Ci na tym, aby raty Twojego kredytu przestały rosnąć i być tak nieprzewidywalne?
Darmowa analiza umowy
adwokaci z kancelarii frankowej

Kancelaria Grabek & Karolczyk

W jakim sposób świadczymy naszą pomoc? Nasz zespół adwokatów i radców prawnych służy wiedzą i wparciem prawnym kredytobiorcom decydującym się na podjęcia walki z bankami.

Darmowa analiza umowy
Pomagamy też kredytobiorcom innych walut. EURO, USD i inne

Zakres oferty

Nasza Kancelaria specjalizuje się w prawie konsumenckim i kredytach bankowych. Wskażemy, jakie kroki najlepiej podjąć w Twojej sprawie. Jeśli myślisz, że znajdujesz się na straconej pozycji – jesteś w błędzie. Wielu Polaków z różnych regionów kraju zdecydowało się na walkę z bankiem i wygrało!

Rzetelna analiza umowy kredytowej
Opracowanie planu działania
Przygotowanie pozwu
Reprezentacja w toku procesu
Żądanie zasądzenia kosztów procesu
Dochodzenie zwrotu nieuczciwie pobranych środków

Czy warto pozywać bank o WIBOR?

To pytanie, które zadaje sobie wielu kredytobiorców. Choć w polskim sądownictwie nie ma jeszcze jednolitej linii orzeczniczej w związku ze sprawami związanymi z kredytami o WIBOR, jest duża nadzieja dla kredytobiorców. Już jakiś czas temu zauważono, że opieranie rat kredytów o WIBOR nie jest uczciwe, a tym bardziej korzystne dla kredytobiorców. Właśnie dlatego trwają poszukiwania korzystnej alternatywy. 

A co z kredytobiorcami, którzy nadal spłacają kredyt w oparciu o WIBOR? Złożenie pozwu może być bardzo dobrym rozwiązaniem. W przypadku wygranej sprawy szybko odzyskasz poczucie finansowego bezpieczeństwa, a zmienne raty kredyt przestaną spędzać Ci sen z powiek. Możesz wiele zyskać – właśnie dlatego warto zdecydować się na pozew o WIBOR. 

Aby określić, czy w Twoim przypadku zasadne będzie złożenie takiego pozwu, zaczniemy od dokładnej analizy Twojej umowy kredytowej. Sprawdzimy, jakie zapisy znajdują się w dokumencie, a następnie określimy, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najbardziej korzystne. Możliwości jest sporo, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej.

Darmowa analiza umowy

Skorzystaj z darmowej analizy umowy

Dlaczego warto zdecydować się na pozwanie banku?

Odciążenie hipotek
Wstrzymanie płatności rat
Zniwelowanie stresu związanego z posiadaniem ogromnego, nieprzewidywalnego zobowiązania finansowego.

Jednym z najważniejszych powodów, dla których coraz więcej kredytobiorców zastanawia się nad złożeniem pozwu o WIBOR, jest stale zmieniająca się wysokość rat. Niestety, w większości przypadków w ostatnich miesiącach raty znacząco wzrosły, co negatywnie wpłynęło na domowy budżet kredytobiorców. Powodem jest tutaj sposób wyliczania wskaźnika WIBOR – według wielu ekspertów nie ma on nic wspólnego z realiami. Właśnie dlatego pozew o WIBOR może stać się podstawą do zmiany warunków dalszej spłaty kredytu – oczywiście na takie, które będą o wiele bardziej korzystne dla kredytobiorcy. Wystarczy tylko zdecydować się na pierwszy krok, a mianowicie na analizę umowy. Na tej podstawie możliwe będzie określenie, czy warto decydować się na pozew WIBOR. 

Etapy współpracy

1
Bezpłatna analiza umowy
2
Oszacowanie korzyści
3
Złożenie pozwu
4
Reprezentacja w sądzie
5
Rozliczenie z bankiem

Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną

Formularz kontaktowy

W walce z bankiem potrzebujesz profesjonalnego wsparcia. Nasza wiedza i doświadczenie pozwolą Ci osiągnąć sukces.

U nas analiza treści umowy kredytowej jest zawsze bezpłatna. Wskażemy sugerowany plan działania i pokażemy, dlaczego warto nam zaufać.

Etapy współpracy:

 1. Bezpłatna analiza umowy
 2. Oszacowanie korzyści
 3. Złożenie pozwu
 4. Reprezentacja w sądzie
 5. Rozliczenie z bankiem
Zależy Ci na szybszym kontakcie? Zadzwoń.+48 664 022 952

Pozew WIBOR – sprawdź, jaką pomoc prawną możesz zyskać!

Od pewnego czasu coraz więcej kredytobiorców zastanawia się nad tym, czy możliwe jest usunięcie wskaźnika WIBOR z umowy kredytowej. Trudno się temu dziwić – to właśnie on jest jednym z czynników, które mają wpływ na stale zmieniające się raty kredytu. Sprawdź, czy warto zdecydować się na złożenie pozwu o WIBOR! 

Czym właściwie jest WIBOR?

Przed podjęciem decyzji związanej ze złożeniem pozwu przeciwko bankowi warto dowiedzieć, czym dokładnie jest WIBOR. Otóż jest to specjalny wskaźnik, który pozwala na określenie wysokości oprocentowania kredytów na rynku bankowym. 

WIBOR zmienia się nieustannie, jednak od zapisów w umowie zależy, czy w Twoim przypadku będzie on wpływał na wysokość rat przez kolejne trzy, czy może przez sześć miesięcy. To jeden z powodów, dla których oferujemy naszym Klientom wnikliwą analizę umowy kredytowej. Dzięki temu możliwe jest dokładne określenie, w jaki sposób WIBOR wpływa na wysokość rat. 

Kto może zdecydować się na złożenie pozwu o WIBOR?

Bardzo ważna kwestia dotyczy tego, kto może rozważać walkę o usunięcie wskaźnika WIBOR z umowy kredytowej. Otóż wskaźnik ten stosowany jest wyłącznie w przypadku kredytów i pożyczek o zmiennym oprocentowaniu. Jest to bardzo istotne – jeśli bowiem spłacasz kredyt ze stałym oprocentowaniem, nie możesz złożyć pozwu o usunięcie WIBOR z umowy. 

Choć składanie pozwu o WIBOR budzi obecnie sporo wątpliwości, rozwiązanie to może być bardzo korzystne dla osób, które – w związku ze wzrostem tego wskaźnika – musiały spłacać o wiele wyższe raty kredytu. Oczywiście w każdym przypadku znaczenie ma przede wszystkim bardzo dokładna analiza umowy kredytowej, włącznie z określeniem, czy znajdują się w niej klauzule abuzywne. 

Czy warto pozywać bank? 

Być może zastanawiasz się nad tym, czy składanie pozwu o WIBOR jest dobrym rozwiązaniem. Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli jednak od dłuższego czasu spłacasz o wiele wyższe raty, a przy tym ich wysokość zmienia się nawet co trzy miesiące, to istnieje spora szansa na to, że usunięcie WIBOR-u z Twojej umowy kredytu będzie dla Ciebie bardzo korzystne. 

Jednocześnie jednak musisz mieć świadomość, że tego typu sprawy rozpatrywane są w Polsce od niedawna. Wygląda to więc nieco inaczej niż w przypadku spraw związanych z kredytami walutowymi, gdzie sądy rozpatrują je na tyle często, że czas ich trwania stale się skraca. Z pewnością jednak prawo jest po Twojej stronie, jeśli chodzi o konstrukcję umowy kredytowej w oparciu o wskaźnik WIBOR – a to jest bardzo dobra wiadomość! 

Planujesz pozew o WIBOR? Koniecznie skorzystaj z pomocy prawnej!

Samodzielne składanie pozwu o WIBOR nie jest dobrym rozwiązaniem. O wiele lepszym pomysłem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej kancelarii, która specjalizuje się w tego typu sprawach. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoją sprawą zajmowali się najlepsi prawnicy, posiadający odpowiednie doświadczenie i wiedzę, zapraszamy do kontaktu. 

W ten sposób znacząco zwiększysz swoje szanse na wygraną. Walka o usunięcie wskaźnika WIBOR z umowy kredytowej z pewnością nie należy do prostych, choć możliwość uzyskania korzystnego wyroku jest bardzo duża. Kluczowe znaczenie ma tutaj odpowiednio przygotowany pozew, a także jego argumentacja czy materiał dowodowy. Wszystko to wpłynie na ostateczny wyrok sądu. 

Sprawdź, na jakie wsparcie możesz liczyć

Zastanawiasz się, na jaką pomoc prawną możesz liczyć, decydując się na skorzystanie z usług naszej Kancelarii? 

 • dokładnie przeanalizujemy Twoją umowę kredytu lub pożyczki i określimy, jakie są Twoje szanse na wygraną, 
 • zadbamy o wyjaśnienie wszystkich zawiłości prawnych, dzięki czemu cały proces będzie dla Ciebie jasny, 
 • będziemy reprezentować Cię przed sądem na każdym etapie postępowania, 
 • zadbamy o dopełnienie wszystkich wymogów formalnych, 
 • w pracę nad Twoją sprawą zaangażujemy naszych najlepszych specjalistów, 
 • będziemy w stałym kontakcie – rozumiemy, że możesz mieć sporo pytań, 
 • zagwarantujemy Ci w pełni zrozumiałe i przejrzyste warunki współpracy. 

Skontaktuj się z nami jeszcze dzisiaj! 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które rozważają złożenie pozwu o WIBOR. Nie bez powodu rozwiązanie to budzi w ostatnim czasie tak duże zainteresowanie ze strony kredytobiorców. Szansa na to, że możliwe będzie usunięcie wskaźnika WIBOR z umowy – a nawet całkowite jej unieważnienie – jest naprawdę spora! Nie warto rezygnować z takiej możliwości. Dzięki temu zyskujesz szansę nie tylko na spore oszczędności, ale też na odzyskanie poczucia finansowego bezpieczeństwa – bez konieczności martwienia się o to, jak wysokie będą raty kredytu w kolejnych miesiącach czy latach. 

Profesjonalna pomoc prawna w zakresie pozwu o WIBOR może mieć decydujący wpływ na Twoje szanse w sądzie. Właśnie dlatego skontaktuj się z nami jeszcze dzisiaj i przekonaj się, co możemy dla Ciebie zrobić. Im wcześniej porozmawiamy, tym szybciej zabierzemy się do pracy nad Twoją sprawą!