Unieważnienie umowy kredytowej - czy to możliwe?

Od wielu lat zajmujemy się sprawami związanymi z unieważnianiem umów kredytowych. Naszą kancelarię tworzy zespół prawników, którzy z ogromnym zaangażowaniem podchodzą do każdej sprawy. Dzięki temu możesz liczyć na najlepszą pomoc prawną – dokładnie taką, jakiej potrzebujesz!

Analizę otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych!
Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną
Formularz kontaktowy

Potrzebujesz pomocy prawnej, jeżeli…

 • Od dłuższego czasu spłacasz kredyt oparty o WIBOR, jedna raty stale rosną – nawet co kilka miesięcy. 
 • Nie chcesz dłużej godzić się na nieuczciwe praktyki, które zastosował wobec Ciebie bank. 
 • Chcesz spłacić resztę swojego kredytu w oparciu o jasne i uczciwe zasady.
Darmowa analiza umowy
adwokaci z kancelarii frankowej

Kancelaria Grabek & Karolczyk

W jakim sposób świadczymy naszą pomoc? Nasz zespół adwokatów i radców prawnych służy wiedzą i wparciem prawnym kredytobiorcom decydującym się na podjęcia walki z bankami.

Darmowa analiza umowy
Pomagamy też kredytobiorcom innych walut. EURO, USD i inne

Zakres oferty

Nasza Kancelaria specjalizuje się w prawie konsumenckim i kredytach bankowych. Wskażemy, jakie kroki najlepiej podjąć w Twojej sprawie. Jeśli myślisz, że znajdujesz się na straconej pozycji – jesteś w błędzie. Wielu Polaków z różnych regionów kraju zdecydowało się na walkę z bankiem i wygrało!

Rzetelna analiza umowy kredytowej
Opracowanie planu działania
Przygotowanie pozwu
Reprezentacja w toku procesu
Żądanie zasądzenia kosztów procesu
Dochodzenie zwrotu nieuczciwie pobranych środków

Czy powinieneś zdecydować się na walkę o unieważnienie umowy kredytowej?

Unieważnienie umowy kredytowej to rozwiązanie prawne, na podstawie którego umowa zostaje uznana za nieobowiązującą. Na skutek unieważnienia strony zobowiązane są do zwrócenia sobie otrzymanych środków. Niejednokrotnie to kredytobiorca otrzymuje od banku sporą część spłaconych dotychczas rat. Nic dziwnego, że unieważnienie umowy kredytowej budzi tak duże zainteresowanie. 

W ostatnich latach wiele mówiło się o umowach kredytów frankowych – dzisiaj wiemy już, że w większości przypadków są one unieważniane, z uwagi na zawarte w nich klauzule abuzywne. Czy w przypadku umów opartych o WIBOR może być tak samo? Wiele wskazuje na to, że tak. Nie bez powodu eksperci są zgodni co do tego, że wskaźnik WIBOR powinien zostać zastąpiony innym rozwiązaniem – i to jak najszybciej. 

Pytanie tylko, czy warto już teraz decydować się na walkę z bankiem? Zdecydowanie tak. Unieważnienie umowy kredytowej to ogromna szansa dla osób, które spłacają kredyt oparty o WIBOR. W ten sposób możesz odzyskać poczucie finansowego bezpieczeństwa, a przy okazji ukrócić nieuczciwe praktyki stosowane przez banki.

Darmowa analiza umowy

Skorzystaj z darmowej analizy umowy

Dlaczego pomoc prawna w unieważnieniu umowy kredytowej może być niezbędna?

Odciążenie hipotek
Wstrzymanie płatności rat
Zniwelowanie stresu związanego z posiadaniem ogromnego, nieprzewidywalnego zobowiązania finansowego.

Regularne wzrosty wskaźnika WIBOR powodują, że kredytobiorcy muszą płacić coraz wyższe raty kredytu. Bardzo często zdarza się, że raty rosną nawet co trzy miesiące – a to z całą pewnością uniemożliwia sprawowanie kontroli nad budżetem. Czy można temu zaradzić? Okazuje się, że tak. Ogromną szansą dla kredytobiorców może być unieważnienie umowy kredytowej. 

Pytanie tylko, czy jest to możliwe? Wiele wskazuje na to, że tak. Choć sprawa kredytów opartych o WIBOR dopiero od niedawna jest rozpatrywana przez banki, klauzule abuzywne w umowach są solidną podstawą do ich unieważniania. Nie warto dłużej czekać. Już teraz zdecyduj się na darmową analizę Twojej umowy kredytowej i dowiedz się, czy w Twoim przypadku możliwe będzie jej unieważnienie.

Etapy współpracy

1
Bezpłatna analiza umowy
2
Oszacowanie korzyści
3
Złożenie pozwu
4
Reprezentacja w sądzie
5
Rozliczenie z bankiem

Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną

Formularz kontaktowy

W walce z bankiem potrzebujesz profesjonalnego wsparcia. Nasza wiedza i doświadczenie pozwolą Ci osiągnąć sukces.

U nas analiza treści umowy kredytowej jest zawsze bezpłatna. Wskażemy sugerowany plan działania i pokażemy, dlaczego warto nam zaufać.

Etapy współpracy:

 1. Bezpłatna analiza umowy
 2. Oszacowanie korzyści
 3. Złożenie pozwu
 4. Reprezentacja w sądzie
 5. Rozliczenie z bankiem
Zależy Ci na szybszym kontakcie? Zadzwoń.+48 664 022 952

Unieważnienie umowy kredytowej

Od dłuższego czasu zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby uwolnić się od niekorzystnego kredytu? Stale rosnące raty skutecznie odbierają Ci poczucie finansowego bezpieczeństwa? Być może unieważnienie umowy kredytowej będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Sprawdź, co możesz zyskać!  

Na czym polega unieważnienie umowy kredytowej? 

Unieważnienie umowy kredytowej to rozwiązanie, które polega na uznaniu, że umowa kredytu pomiędzy bankiem a kredytobiorcą nigdy nie została zawarta. Jest ona w całości anulowana, przez co nie wywołuje żadnych skutków prawnych – ani teraz, ani w przyszłości. 

Uznanie umowy kredytu za nieważną w każdym przypadku odbywa się na drodze sądowej. Powodów do unieważnienia umowy może być wiele – od niedopełnienia obowiązku informacyjnego przez bank, aż po zawarcie w umowie klauzul niedozwolonych. 

Na skutek unieważnienia umowy kredytowej strony zobowiązane są do zwrócenia sobie nawzajem otrzymanego kapitału. W praktyce oznacza to, że kredytobiorca musi zwrócić bankowi pożyczone środki. Bank z kolei musi oddać kredytobiorcy sumę wszystkich wpłaconych przez niego rat. Warto podkreślić, że w wielu przypadkach unieważnienie umowy kredytowej jest bardzo korzystne dla kredytobiorcy, szczególnie jeśli spora część zobowiązania została już spłacona. 

Nie bez powodu tak wiele osób dąży do unieważnienia umowy kredytowej!

Unieważnienie umowy kredytowej to rozwiązanie, które jest niezwykle kuszące. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się nad złożeniem pozwu przeciwko bankowi. Możliwości jest tutaj naprawdę sporo, choć oczywiście wiele zależy od konstrukcji konkretnej umowy oraz od tego, jaki jest rodzaj zobowiązania finansowego. 

Kredytobiorcy złotówkowi wiążą duże nadzieje z unieważnieniem umowy kredytowej – między innymi na podstawie przypadku frankowiczów. Jeszcze kilka lat temu sytuacja kredytobiorców frankowych była niezwykle trudna. Dzisiaj jednak sądy orzekają na korzyść kredytobiorców w ponad 98 proc. spraw związanych z kredytami walutowymi. Co więcej, istnieją solidne podstawy do tego, by przypuszczać, że w przypadku tzw. "złotówkowiczów" może być podobnie! 

Korzyści wynikających z unieważnienia umowy kredytowej może być mnóstwo. Warto wymienić między innymi szansę na uwolnienie się od niekorzystnego zobowiązania finansowego czy możliwość odzyskania poczucia bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest też to, że w przypadku unieważnienia zniknie strach o to, w jaki sposób będą zmieniały się raty w kolejnych miesiącach. To pozwoli na efektywniejsze planowanie domowego budżetu. Z pewnością warto walczyć o unieważnienie umowy kredytowej. 

Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy prawnej? 

Rozważasz złożenie pozwu o unieważnienie umowy kredytowej i nie masz pewności, czy warto korzystać z pomocy prawnika? Wsparcie adwokata może okazać się bardzo cenne na każdym etapie – jeszcze przed podjęciem decyzji o złożeniu pozwu. Dlaczego? Dobry prawnik dokładnie przeanalizuje Twoją umowę kredytową, a następnie określi, czy istnieją przesłanki do jej unieważnienia. Pomoże także w znalezieniu najlepszego rozwiązania prawnego dla Ciebie – takiego, które będzie dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Najważniejsze jest jednak to, że – decydując się na skorzystanie z pomocy prawnej – w istotny sposób zwiększasz swoje szanse na wygraną, czyli na unieważnienie umowy kredytowej. Samodzielna walka z bankiem może okazać się bardzo trudna, szczególnie jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Niezbędne jest tutaj opracowanie skutecznej strategii, a także przygotowaniu pozwu i argumentacja, która nie pozostawi miejsca na żadne wątpliwości. Nic dziwnego, że osoby, które dążą do unieważnienia umowy kredytowej, decydują się na skorzystanie z pomocy prawnej. 

Na co możesz liczyć, wybierając naszą Kancelarię? 

Od wielu lat pomagamy naszym Klientom w sprawach związanych z unieważnieniem umów kredytowych. Dzisiaj możemy poszczycić się licznymi sukcesami, a przede wszystkim szerokim gronem osób, które – dzięki naszej pomocy – raz na zawsze uwolniły się od toksycznych kredytów bankowych. 

Zobacz, co możesz zyskać, decydując się na skorzystanie z naszej pomocy! 

 • pełne zaangażowanie – nad Twoją sprawą będzie pracował najlepszy zespół prawników, 
 • wnikliwa analiza umowy kredytowej – to na tej podstawie określimy, jakie są Twoje szanse na unieważnienie umowy kredytowej, 
 • wsparcie na każdym etapie postępowania, również w przypadku apelacji, 
 • dopełnienie wszystkich wymogów formalnych, od złożenia pozwu aż po rozliczenie z bankiem w przypadku unieważnienia umowy, 
 • stały i sprawny kontakt w wybranej przez Ciebie formie, 
 • możliwość zyskania odpowiedzi na wszystkie pytania – a z pewnością będzie ich sporo, 
 • jasne i przejrzyste zasady współpracy. 

Już teraz dołącz do grona zadowolonych Klientów naszej Kancelarii i ciesz się najlepszym wsparciem prawnym. Zrobimy wszystko, aby już niebawem Twoja umowa kredytowa została unieważniona! 

Nie czekaj – skontaktuj się z nami jak najszybciej 

Właśnie teraz jest najlepszy moment na to, aby dążyć do unieważnienia umowy kredytowej. Zachęcamy do kontaktu wszystkie kredytobiorców, którzy nie chcą w dalszym ciągu godzić się na różnego typu nieuczciwe praktyki, które stosowane są przez banki. Być może okaże się, że w Twoim przypadku to właśnie unieważnienie umowy kredytowej będzie najlepszym rozwiązaniem. Pozwól nam to sprawdzić, a my jak najszybciej zabierzemy się do pracy!