Unieważnienie WIBOR – szansa dla kredytobiorców

Choć o możliwości unieważnienia WIBOR mówi się od niedawna, kwestia ta wzbudza bardzo duże zainteresowanie wśród kredytobiorców. Jeśli zastanawiasz się nad takim rozwiązaniem, zapraszamy do kontaktu. Postaw na profesjonalne wsparcie i wieloletnie doświadczenie w sprawach związanych z umowami kredytowymi.

Analizę otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych!
Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną
Formularz kontaktowy

Dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy?

 • Spłacasz kredyt w walucie PLN, jednak raty kredytu stale się zmieniają, co negatywnie wpływa na Twój budżet?
 • Zależy Ci na tym, aby odzyskać pełną kontrolę nad domowym budżetem? 
 • Chcesz zawalczyć o swoje prawa i sprzeciwić się nieuczciwym praktykom stosowanym przez banki?
Darmowa analiza umowy
adwokaci z kancelarii frankowej

Kancelaria Grabek & Karolczyk

W jakim sposób świadczymy naszą pomoc? Nasz zespół adwokatów i radców prawnych służy wiedzą i wparciem prawnym kredytobiorcom decydującym się na podjęcia walki z bankami.

Darmowa analiza umowy
Pomagamy też kredytobiorcom innych walut. EURO, USD i inne

Zakres oferty

Nasza Kancelaria specjalizuje się w prawie konsumenckim i kredytach bankowych. Wskażemy, jakie kroki najlepiej podjąć w Twojej sprawie. Jeśli myślisz, że znajdujesz się na straconej pozycji – jesteś w błędzie. Wielu Polaków z różnych regionów kraju zdecydowało się na walkę z bankiem i wygrało!

Rzetelna analiza umowy kredytowej
Opracowanie planu działania
Przygotowanie pozwu
Reprezentacja w toku procesu
Żądanie zasądzenia kosztów procesu
Dochodzenie zwrotu nieuczciwie pobranych środków

Na czym polega unieważnienie WIBOR?

Nie ma wątpliwości co do tego, że obliczanie raty kredytu w oparciu o wskaźnik WIBOR jest bardzo niekorzystne dla wielu kredytobiorców. To jeden z najważniejszych powodów, dla których coraz więcej osób decyduje się na walkę o unieważnienie tego wskaźnika. To szansa na uzyskanie warunków spłaty kredytu, które będą nie tylko bardziej korzystne, ale też stabilne. 

Unieważnienie WIBOR to rozwiązanie, które polega na orzeczeniu przez sąd, że wskaźnik ustalany jest w sposób wadliwy, a w samej umowie kredytu znajdują się tzw. klauzule abuzywne. Na ogół konsekwencją takiego orzeczenia jest właśnie unieważnienie umowy kredytowej – czyli dokładnie to, do czego powinieneś dążyć jako kredytobiorca. 

Po unieważnieniu umowy obie strony zobowiązane są do zwrócenia sobie należnych środków. Jak pokazuje doświadczenie, dla wielu kredytobiorców jest to szansa na odzyskanie sporej części wpłaconych do banku rat. Nic dziwnego, że unieważnienie WIBOR budzi tak duże zainteresowanie!

Darmowa analiza umowy

Skorzystaj z darmowej analizy umowy

Czy w przypadku walki o unieważnienie WIBOR potrzebna jest pomoc prawna?

Odciążenie hipotek
Wstrzymanie płatności rat
Zniwelowanie stresu związanego z posiadaniem ogromnego, nieprzewidywalnego zobowiązania finansowego.

Skorzystanie z profesjonalnego wsparcia prawnego jest wysoce zalecane, nie tylko w przypadku spraw o unieważnienie WIBOR. Samodzielna walka z bankiem może być nieskuteczna – większość banków doskonale wie, co robić, aby wygrywać takie sprawy. Właśnie dlatego należy skorzystać z usług prawników, którzy mają wieloletnie doświadczenie w sprawach związanych z kredytami. W ten sposób znacząco zwiększasz swoje szanse na wygraną. 

Dzięki pomocy prawnej zyskasz pewność, że Twoja sprawa jest w dobrych rękach. Zaczniemy od analizy Twojej umowy kredytowej i określimy, czy złożenie pozwu będzie zasadne. Jeśli uznamy, że tak, do razu zabierzemy się do pracy. W ten sposób już niebawem Twoja umowa może zostać unieważniona.

Etapy współpracy

1
Bezpłatna analiza umowy
2
Oszacowanie korzyści
3
Złożenie pozwu
4
Reprezentacja w sądzie
5
Rozliczenie z bankiem

Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną

Formularz kontaktowy

W walce z bankiem potrzebujesz profesjonalnego wsparcia. Nasza wiedza i doświadczenie pozwolą Ci osiągnąć sukces.

U nas analiza treści umowy kredytowej jest zawsze bezpłatna. Wskażemy sugerowany plan działania i pokażemy, dlaczego warto nam zaufać.

Etapy współpracy:

 1. Bezpłatna analiza umowy
 2. Oszacowanie korzyści
 3. Złożenie pozwu
 4. Reprezentacja w sądzie
 5. Rozliczenie z bankiem
Zależy Ci na szybszym kontakcie? Zadzwoń.+48 664 022 952

Unieważnienie WIBOR

Choć zobowiązanie w postaci kredytu w walucie PLN posiadają miliony Polaków, kwestia unieważnienia WIBOR zaczęła budzić zainteresowanie stosunkowo niedawno. Obecnie jednak wątpliwości dotyczące tego, czy można unieważnić WIBOR w umowie, pojawiają się coraz częściej. Sprawdź, czy masz szansę na unieważnienie WIBOR-u! 

Na czym może polegać unieważnienie WIBOR?

Unieważnienie WIBOR to rozwiązanie, które budzi coraz większe zainteresowanie wśród kredytobiorców. Już od pewnego czasu toczy się dyskusja wokół tego wskaźnika, a wielu ekspertów nie ma wątpliwości co do tego, że sposób wyliczania WIBOR-u nie jest odpowiedni. Co więcej, wskaźnik ten może być bardzo niekorzystny dla wielu kredytobiorców. 

Unieważnienie WIBOR w przypadku umowy kredytowej polega na orzeczeniu przez odpowiedni sąd, że wskaźnik ten ustalany jest w sposób wadliwy, a w samej umowie kredytu znajdują się tzw. klauzule abuzywne, czyli niedozwolone. Konsekwencje takiego orzeczenia mogą być różne, choć często najlepszym rozwiązaniem dla kredytobiorcy jest ustalenie nieistnienia stosunku prawnego pomiędzy bankiem a kredytobiorcą. 

Na skutek tego obie strony mogą być zobowiązania do zwrócenia sobie nawzajem należnych środków. Innymi słowy, kredytobiorca musi zwrócić bankowi pożyczoną kwotę, a bank – wszystkie otrzymane w ramach comiesięcznych rat środki. W wielu przypadkach takie unieważnienie WIBOR mogłoby być bardzo korzystne. 

Usunięcie WIBOR z umowy kredytu – czy jest możliwe?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy unieważnienie WIBOR w przypadku umowy kredytowej jest możliwe. Należy mieć świadomość, że kwestia ta znajduje się obecnie na bardzo wczesnym etapie, dlatego nie można jednoznacznie wnioskować, jakie będą dalsze losy kredytobiorców złotówkowych. Warto jednak pamiętać o trudnej sytuacji frankowiczów. Dzisiaj sądy orzekają na ich korzyść w ponad 98 proc. spraw!

Jednym z argumentów przemawiających za tym, że unieważnienie WIBOR jest możliwe, jest sam sposób wyliczania tego wskaźnika. Otóż WIBOR wyliczany jest na podstawie ustaleń międzybankowych, a sam proces jest niezwykle skomplikowany. Niestety, w wielu przypadkach ustalenia dotyczące WIBOR-u mogą być bardzo niekorzystne dla kredytobiorców. 

Wiele wątpliwości budzi przede wszystkim kwestia podwójnej marży, którą muszą płacić kredytobiorcy. Dzieje się tak, ponieważ WIBOR sam w sobie stanowi pewną marżę, a na późniejszym etapie doliczana jest również marża banku. W efekcie kredytobiorca w każdym kolejnym miesiącu wpłaca do banku raty kapitałowo-odsetkowe opierające się o oprocentowanie wyliczone w taki sposób, że może być w nim ukryta podwójna marża. Właśnie to może stanowić podstawę do unieważnienia WIBOR-u. 

Czy warto skorzystać z pomocy prawnej? Zdecydowanie tak!

Nie masz pewności, czy skorzystanie z pomocy prawnej w walce z bankiem o unieważnienie WIBOR jest konieczne? Nie mam co do tego żadnych wątpliwości! Samodzielne reprezentowanie się w sądzie, analiza umowy, odnalezienie odpowiednich zapisów czy przygotowanie pozwu – wszystko to może być bardzo skomplikowane. 

Co więcej, niedopełnienie wymogów formalnych może w istotny sposób przedłużyć całe postępowanie. Właśnie dlatego pomoc doświadczonych w kwestii unieważnienia WIBOR prawników może mieć tak duże znaczenie. W ten sposób Twoje szanse na wygraną wzrosną! 

Sprawdź, na co możesz liczyć, decydując się na współpracę z naszą Kancelarią

Decydując się na współpracę z naszą Kancelarią możesz mieć pewność, że dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć takie rozwiązanie prawne, które będzie dla Ciebie najbardziej korzystne. Oczywiście kluczowe znaczenie ma tutaj analiza Twojej umowy prawnej, która zostanie przeprowadzona przez naszych specjalistów. Na tej podstawie będziemy w stanie określić, czy w Twoim przypadku unieważnienie WIBOR jest możliwe i czy walka o takie rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystna. 

Na co jeszcze możesz liczyć, wybierając naszą Kancelarię? 

 • przeanalizujemy Twoją umowę kredytową i określimy, jakie masz szanse na wygraną z bankiem, 
 • chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania – mamy świadomość, że możesz mieć ich naprawdę dużo, 
 • będziemy reprezentować Cię przed sądem na każdym etapie postępowania, 
 • zadbamy o wszystkie wymogi formalne, co również wpłynie na usprawnienie postępowania w sądzie, 
 • nad Twoją sprawą będą pracowali nasi najlepsi specjaliści, którzy doskonale znają problematykę związaną z unieważnieniem WIBOR-u, 
 • będziemy w stałym kontakcie telefonicznym lub mailowym, 
 • zagwarantujemy Ci korzystne i przejrzyste warunki współpracy. 

Interesuje Cię unieważnienie WIBOR? Zapraszamy do kontaktu

Nie czekaj dłużej. Już teraz skontaktuj się z nami i dowiedz się, czy w przypadku Twojej umowy kredytowej możliwe jest unieważnienie WIBOR. Rozwiązanie to może być bardzo korzystne – zarówno pod względem finansowym, jak i Twojego poczucia finansowego bezpieczeństwa. Nie ma bowiem wątpliwości co do tego, że stale zmieniające się raty utrudniają planowanie domowego budżetu. Właśnie dlatego warto nam zaufać – zrobimy wszystko, aby doprowadzić do unieważnienia WIBOR w Twojej umowie kredytu.