Pomożemy Ci w walce o usunięcie WIBOR-u z umowy kredytowej

Usunięcie WIBOR-u z umowy kredytowej to rozwiązanie, które budzi coraz większe zainteresowanie. Zanim jednak podejmiesz jakąkolwiek decyzję, zadbaj o wnikliwą analizę Twojej umowy kredytowej. Zleć to profesjonalistom, a dowiesz się, czy masz szansę na usunięcie wskaźnika WIBOR.

Analizę otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych!
Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną
Formularz kontaktowy

Kiedy powinieneś skorzystać z naszej pomocy?

 • Nie chcesz w dalszym ciągu spłacać kredytu w oparciu o niekorzystny wskaźnik WIBOR. 
 • Zależy Ci na odzyskaniu poczucia kontroli nad Twoim budżetem. 
 • Chcesz sprzeciwień się nieuczciwym praktykom, na których stosowanie zdecydował się bank udzielający Ci kredytu. 
Darmowa analiza umowy
adwokaci z kancelarii frankowej

Kancelaria Grabek & Karolczyk

W jakim sposób świadczymy naszą pomoc? Nasz zespół adwokatów i radców prawnych służy wiedzą i wparciem prawnym kredytobiorcom decydującym się na podjęcia walki z bankami.

Darmowa analiza umowy
Pomagamy też kredytobiorcom innych walut. EURO, USD i inne

Zakres oferty

Nasza Kancelaria specjalizuje się w prawie konsumenckim i kredytach bankowych. Wskażemy, jakie kroki najlepiej podjąć w Twojej sprawie. Jeśli myślisz, że znajdujesz się na straconej pozycji – jesteś w błędzie. Wielu Polaków z różnych regionów kraju zdecydowało się na walkę z bankiem i wygrało!

Rzetelna analiza umowy kredytowej
Opracowanie planu działania
Przygotowanie pozwu
Reprezentacja w toku procesu
Żądanie zasądzenia kosztów procesu
Dochodzenie zwrotu nieuczciwie pobranych środków

Dlaczego wskaźnik WIBOR jest tak niekorzystny?

Stosowanie wskaźnika WIBOR już od wielu lat budzi wątpliwości. Eksperci nie mają wątpliwości co do tego, że wskaźnik ten jest niekorzystny dla kredytobiorców. Co więcej, nie uwzględnia od realiów, a przy jego wyliczaniu pod uwagę brane są wyłącznie interesy banków. W efekcie kredytobiorcy muszą spłacać raty, które są trudne do przewidzenia. Zdarza się, że wysokość rat ulega zmianie nawet co trzy miesiące, w zależności od konstrukcji umowy i zastosowanego wskaźnika WIBOR. 

Nic dziwnego, że coraz więcej osób chce walczyć o usunięcie WIBOR-u z umowy kredytowej. Pytanie tylko, czy jest to możliwe? Odpowiedź uzyskasz dopiero po analizie Twojej umowy kredytowej. Jeśli okaże się, że tak, zapewnimy Ci pełne wsparcie prawne na każdym etapie – od przygotowania pozwu, aż po reprezentację podczas rozprawy i rozliczenie z bankiem. Zadbamy o to, aby rozliczenie było dla Ciebie korzystne. 

Darmowa analiza umowy

Skorzystaj z darmowej analizy umowy

Czy warto skorzystać z pomocy prawnej?

Odciążenie hipotek
Wstrzymanie płatności rat
Zniwelowanie stresu związanego z posiadaniem ogromnego, nieprzewidywalnego zobowiązania finansowego.

Zdecydowanie tak. Samodzielna walka z bankiem nie jest dobrym rozwiązaniem – wskazują na to liczne przypadki osób, które przegrały walkę z systemem bankowym. Jeśli więc zależy Ci na usunięcie WIBOR-u z umowy kredytowej, koniecznie skontaktuj się z nami. Od wielu lat zajmujemy się sprawami związanymi z umowami kredytowymi, dzięki czemu mamy wiedzę i doświadczenie niezbędne do tego, aby zadbać również o Twoje interesy. 

Choć orzecznictwo związane z usunięciem WIBOR-u z umowy kredytowej nie jest jeszcze określone, na przykład tak jak w przypadku umów frankowych, pamiętaj – prawo jest po Twojej stronie. Nie możesz godzić się na to, aby bank wykorzystywał Twoją niewiedzę. Usunięcie WIBOR-u z umowy kredytowej to nie tylko szansa na odzyskanie finansowej wolności. Przede wszystkim bowiem jest to sposób na ukrócenie nieuczciwych praktyk, masowo stosowanych przez największe banki.

Etapy współpracy

1
Bezpłatna analiza umowy
2
Oszacowanie korzyści
3
Złożenie pozwu
4
Reprezentacja w sądzie
5
Rozliczenie z bankiem

Prześlij nam skan umowy i sprawdź, jakie masz szanse na wygraną

Formularz kontaktowy

W walce z bankiem potrzebujesz profesjonalnego wsparcia. Nasza wiedza i doświadczenie pozwolą Ci osiągnąć sukces.

U nas analiza treści umowy kredytowej jest zawsze bezpłatna. Wskażemy sugerowany plan działania i pokażemy, dlaczego warto nam zaufać.

Etapy współpracy:

 1. Bezpłatna analiza umowy
 2. Oszacowanie korzyści
 3. Złożenie pozwu
 4. Reprezentacja w sądzie
 5. Rozliczenie z bankiem
Zależy Ci na szybszym kontakcie? Zadzwoń.+48 664 022 952

Usunięcie WIBOR-u z umowy kredytowej

Od pewnego czasu śledzisz dyskusje toczące się wokół wskaźnika WIBOR i konieczności znalezienia dla niego lepszej alternatywy? Zastanawiasz się, czy w Twoim przypadku możliwe jest usunięcie WIBOR-u z umowy kredytowej? Szanse na poprawę warunków kredytowania są naprawdę spore – pod warunkiem, że skorzystasz z pomocy prawników, którzy mają szerokie doświadczenie w sprawach związanych ze wskaźnikiem WIBOR. 

Na czym może polegać usunięcie WIBOR-u z umowy kredytowej?

Kwestie związane z tym, na czym może polegać usunięcie WIBOR-u z umowy kredytowej, a nawet unieważnienie WIBOR, budzą sporo wątpliwości. Co istotne, mają je nie tylko kredytobiorcy, ale też różni eksperci finansowi, a nawet same banki. 

Z czego to wynika? Otóż sam sposób wyliczania wskaźnika WIBOR jest niebywale skomplikowany. Co więcej, należy mieć świadomość tego, że wysokość WIBOR-u jest efektem ustaleń międzybankowych. Wskaźnik ten ma umożliwiać wyliczanie oprocentowania kredytów na rynku bankowym. 

Choć sposób dążenia do usunięcia WIBOR-u może być różny, w zależności od konstrukcji umowy kredytowej, warto skupić się na efektach, jakie może dać takie orzeczenie sądu. Otóż, na skutek usunięcia tego wskaźnika z umowy, możliwe jest zrównanie oprocentowania zobowiązania do wysokości marży. W niektórych przypadkach realne może być również całkowite unieważnienie umowy, które z kolei skutkowałoby koniecznością wzajemnego rozliczenia się z bankiem wyłącznie do wysokości otrzymanego na początku kapitału. Widać zatem, że możliwości jest tutaj sporo. 

Czy warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy prawnej? 

Oczywiście kwestie związane z usunięciem WIBOR-u z umowy kredytowej budzą sporo wątpliwości, również natury prawnej. Nie ma tutaj jasno ustalonego orzecznictwa sądów, jak na przykład w przypadku większości spraw związanych z kredytami frankowymi, które dzisiaj w niemal wszystkich przypadkach wygrywane są przez kredytobiorców. Istnieją jednak solidne podstawy do tego, by przypuszczać, że za jakiś czas sytuacja kredytobiorców złotówkowych również ulegnie poprawie. 

Bardzo ważne jest jednak to, aby wszystkie osoby, które chcą dążyć do usunięcia WIBOR-u z umowy kredytowej, skorzystały z pomocy prawnej. Brak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, zarówno w zakresie samej konstrukcji takich umów, jak i kwestii formalnych, może uniemożliwić wygranie takiej sprawy. Nie warto ryzykować – tym bardziej, że dzięki wsparciu prawnika, szanse na wygranie sporu mogą się zwiększyć. 

Sprawdź, czy masz szansę na usunięcie WIBOR-u z umowy kredytowej!

Zastanawiasz się, jakie są Twoje szanse na usunięcie WIBOR-u z umowy kredytowej? A może obawiasz się, że jesteś na przegranej pozycji, dlatego nie warto decydować się na rozpoczęcie postępowania w sądzie? 

W przypadku każdej sprawy kluczowe znaczenie ma bardzo dokładna analiza umowy kredytowej. Serdecznie zachęcamy wszystkich kredytobiorców, aby zdecydowali się na przeprowadzenie takiej analizy, ponieważ pozwoli ona na znalezienie odpowiedzi na wiele istotnych pytań. 

W wielu przypadkach banki nie dopełniły swojego obowiązku informacyjnego względem kredytobiorców, co samo w sobie jest podstawą do złożenia pozwu. Co więcej, sporo umów zawiera różnego typu klauzule abuzywne, czyli niedozwolone, co także ma znaczenie. Na podstawie przeprowadzonej przez najlepszych prawników analizy umowy dowiesz się, jakie masz szanse na usunięcie WIBOR-u z umowy kredytowej. 

Na jakie wsparcie ze strony naszej Kancelarii możesz liczyć?

Decydując się na współpracę z naszą Kancelarią, możesz liczyć nie tylko na analizę umowy kredytowej, ale też na pełne wsparcie na każdym etapie postępowania. Wszystkim naszym klientom zapewniamy:

 • stały kontakt mailowy lub telefoniczny, w zależności od tego, która forma jest dla Ciebie najbardziej wygodna, 
 • możliwość uzyskania odpowiedzi na wszystkie pytania – a wiemy, że może pojawić się ich naprawdę dużo, 
 • dbałość o wszystkie istotne kwestie formalne, co może wpłynąć na sposób i tempo przebiegu całej sprawy, 
 • wsparcie najlepszych profesjonalistów – nad Twoją sprawą będą pracowali nasi najbardziej doświadczeni prawnicy, 
 • o wiele większe szanse na wygranie sprawy, 
 • przejrzyste i całkowicie zrozumiałe warunki współpracy z naszą Kancelarią. 

Zwiększ swoje szanse na odzyskanie poczucia finansowego bezpieczeństwa

Choć walka o usunięcie WIBOR-u z umowy kredytowej może być skomplikowana, nie warto z niej rezygnować. Korzyści w przypadku wygranej może być mnóstwo, w zależności od samej umowy, a także od orzeczenia sądu. Najważniejsze jest jednak to, że możesz uzyskać bardziej korzystne warunki finansowania – bez stresu o to, w jaki sposób zmienią się raty kredytu w kolejnych miesiącach, a także bez konieczności opłacania oprocentowania opartego o podwójną marżę. 

Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na walkę o usunięcie WIBOR-u z umowy kredytowej. Pamiętaj jednak, że profesjonalne wsparcie prawne może okazać się tutaj niezbędne. Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkich kredytobiorców złotówkowych, którzy chcą dochodzić swoich praw przed sądem. Właśnie teraz jest najlepszy moment na to, aby przystąpić do działania!