UDOSTĘPNIJ

Nieważność umowy mBank z okazji Dnia Kobiet

Nasza Klienta przekonała się, że rewelacyjnym prezentem z okazji Dnia Kobiet może być unieważnienie umowy kredytowej. Uczucie związane z pozbyciem się zobowiązania względem od banku jest nawet lepsze od radości z otrzymanego bukietu goździków i pudełka pończoch 😉

Najlepszy prezent na Dzień Kobiet

Dnia 8 marca 2022 r. w sprawie prowadzonej, przed Sądem Okręgowym w Katowicach, pod sygn. akt I C 1185/21, SSO Wacława Walencka wydała wyrok ustalający nieważność Umowy kredytowej wyrażonej we franku wtzawartej przez naszych Klientów z mBankiem S.A.

Po usłyszeniu tego wyroku nasza Klientka przekonała się, iż z okazji swego święta może liczyć nie tylko na bukiet kwiatów. Jej upominek, może dać zdecydowanie więcej niż kilkudniową radość. Kredytobiorcy uwolnili się od potężnego zobowiązania finansowego względem banku, które miało ich obciążać jeszcze przez wiele lat.

Wyrok unieważniając umowę „kredytu we frankach” zawierał dodatkowy satysfakcjonujący element. Otóż bank obciążono w całości kosztami omawianej sprawy frankowej. Na rzecz frankowiczów zasądzono kwotę 6 417,00 zł tytułem zwrotu kosztów procesu.

Ekspresowy finał sprawy frankowej

Warto odnotować, iż procedowanie w niniejszej sprawie trwało nieco ponad pół roku! Tylko kilka miesięcy zajęło katowickiemu sądowi wydanie wyroku unieważniającego umowę „kredytu we frankach”. Przyczyniła się do tego postawa Sędzi ustanowionej w sprawie.

Po pierwsze zdecydowała ona o pominięciu większości wniosków dowodowych zgłoszonych przez bank. Co najważniejsze, nie przeprowadzono dowodu ze świadków o których przesłuchanie wnosił Pozwany. Najczęściej nie wnoszą one nic do sprawy, a ich dopuszczenie ma decydujące znaczenie dla długości postępowania.

Po drugie Sędzia wydała wyrok już na pierwszej rozprawie. Oczekiwanie na jej przeprowadzenie zajęło nieco ponad sześć miesięcy od daty złożenia pozwu o unieważnienie umowy „kredytu we frankach”. Podczas rozprawy Sędzia przesłuchała Powodów. Ich zeznania potwierdziły wszelkie tezy stawiane w pozwie przeciwko bankowi.

Sprawę prowadzi adwokat Dawid Karolczyk oraz radca prawny Michał Grabek.

Co dalej?

Po więcej informacji na temat tego, jak unieważnić lub odfrankowić swoją umowę indeksowaną, a także denominowaną do franka szwajcarskiego, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem adwokatów i radców prawnych, niosących pomoc frankowiczom, pod numerami telefonów: 660 470 989 oraz 664 022 952. Pytanie można kierować również na e-mail: biuro@frankowy-kredyt.pl. Na ten sam adres poczty elektronicznej należy kierować umowy kredytowe do bezpłatnej analizy.

 

UDOSTĘPNIJ

Polecane artykuły

Analizę otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych!
Skorzystaj z darmowej analizy umowy
Nie jesteś na straconej pozycji. Daj nam zawalczyć o Twoje prawa i pozbyć się rażąco niekorzystnych dla Ciebie elementów umowy kredytowej. Nie musisz dłużej płacić za coś, co jest niezgodne z prawem.
Darmowa analiza umowy