UDOSTĘPNIJ

Bank BPH S.A. zapłaci 300 tys. zł naszym Klientom

2022-03-23

Trzysta tysięcy złotych – taką kwotę będzie musiał zwrócić Bank BPH S.A. naszym Klientom na skutek nieważności „umowy frankowej”. O takim zakończeniu sprawy zdecydował Sąd Okręgowy w Ostrołęce.  Jest to kolejne zwycięski wyrok naszej kancelarii frankowej wydany w Dniu Kobiet – kilka dni pisaliśmy o wygranej z mBankiem S.A.

Frankowicze otrzymują zwrot nadpłat

Sąd Okręgowy w Ostrołęce postanowił sprawić przyjemną niespodziankę jednej z naszych Klientek w dniu święta kobiet. Od Banku BPH S.A. na jej rzecz zasądzono niema 300 tys. zł. Wyrok zapadł w ramach sprawy frankowej dotyczącej spłaconego już ‘kredyt frankowego”.

Bank BPH S.A. ma zwrócić na rzecz Kredytobiorców kwotę stanowiącą różnice pomiędzy sumą wpłat uiszczonych przez naszych Klientów a kwotą uruchomionego kredytu. Dodatkowo frankowicze otrzymają odsetki ustawowe za opóźnienie, które w dniu wydania wyroku w pierwszej wynosiły już niemal 20 tys. zł.

Wyrok na drugiej rozprawie

Natomiast co do szczegółów samego wyroku, dnia 8 marca 2022 r., w sprawie prowadzonej, przed Sądem Okręgowym w Ostrołęce, pod sygn. akt I C 293/21, SSO Ewa Wilińska wydała wyrok w ramach, którego zasądziła na rzecz na Klientów kwotę 292 225,39 zł wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie.

Od dnia pozwania banku odbyły się dwie rozprawy. Na pierwszej Sędzia przesłuchała Powodów. Zdecydowała się również na wezwania świadka na drugi termin. W toku słuchania świadka okazało się, iż jego zeznania nie wniosły nic nowego do sprawy. Na tym zakończyło się postępowanie dowodowe. Sąd postanowił pominąć pozostałe dowody zgłoszone przez bank.

W następstwie Sędzia wydała wyrok, w którym zasądziła na rzecz Kredytobiorców całą kwotę dochodzoną w pozwie, czyli 292 225,39 zł.

Bank obciążono w całości kosztami postępowania. Na rzecz Powodów zasądzono kwotę 11 834,00 zł.

Od momentu złożenia pozwu przeciwko bankowi do dnia wydania wyroku upłynęło niespełna 12 miesięcy. Orzeczenie jest nieprawomocne – czekamy na ruch ze strony banku.

Sprawę prowadzi adwokat Dawid Karolczyk oraz radca prawny Michał Grabek.

Co dalej?

Po więcej informacji na temat tego, jak unieważnić lub odfrankowić swoją umowę indeksowaną, a także denominowaną do franka szwajcarskiego, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem adwokatów i radców prawnych, niosących pomoc frankowiczom, pod numerami telefonów: 660 470 989 oraz 664 022 952. Pytanie można kierować również na e-mail: biuro@frankowy-kredyt.pl. Na ten sam adres poczty elektronicznej należy kierować umowy kredytowe do bezpłatnej analizy.

UDOSTĘPNIJ

Polecane artykuły

Analizę otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych!
Skorzystaj z darmowej analizy umowy
Nie jesteś na straconej pozycji. Daj nam zawalczyć o Twoje prawa i pozbyć się rażąco niekorzystnych dla Ciebie elementów umowy kredytowej. Nie musisz dłużej płacić za coś, co jest niezgodne z prawem.
Darmowa analiza umowy