UDOSTĘPNIJ

Kolejna umowa o kredyt hipoteczny Multiplan nieważna!

2022-04-18

W czasach największej popularności kredytów frankowych jednym z banków, który zawierał najwięcej umów tego typu, był mBank. Również w jego przypadku nie udało się jednak uniknąć nieuczciwości wobec kredytobiorców. Umowa o kredyt hipoteczny „Multiplan” zawiera w swojej treści klauzule abuzywne i z tego powodu może być podważona. Potwierdza to nasza – kolejna już w ostatnich tygodniach – wygrana sprawa przeciwko mBankowi.

Nieprawidłowości w umowie „Multiplan” od mBanku

Umowa o kredyt hipoteczny „Multiplan” oferowana przez mBank zawiera w swojej treści klauzule abuzywne. Sądy różnych instancji nie mają wątpliwości, że z jej brzmienia kredytobiorca nie mógł ustalić rzeczywistego zakresu zobowiązania. Odesłanie do wewnętrznych tabel kursowych, których działania nie sposób ustalić oraz uzależnienie kwoty kredytu od przyszłego kursu nie jest dopuszczalne i w połączeniu z niedopełnieniem obowiązku informacyjnego sprawia, że istnieją podstawy do unieważniania takich umów.

Sądy nie uwzględniają również zarzutów banku co do przedawnienia, wskazując, że bieg terminu przedawnienia nie może się rozpocząć przed podjęciem decyzji w tym zakresie przez kredytobiorcę. W niniejszym postępowaniu bank nie złożył również zarzutu potrącenia ani zatrzymania.

Wygraliśmy z mBankiem kolejny raz

Sprawa przeciwko mBankowi została kolejny już raz rozstrzygnięta po naszej myśli. Nie ma wątpliwości, że konsumenci są na komfortowej pozycji w sporach z tą instytucją.

Tym razem w dniu 21 kwietnia 2022 roku powództwo uwzględnił Sąd Okręgowy w Katowicach. W orzeczeniu ustalono, że umowy o kredyt hipoteczny dla osób fizycznych „MULTIPLAN” waloryzowany kursem CHF zawarte w dniu 11 czerwca 2007 roku oraz w dniu 12 listopada 2007 roku są nieważne. Na rzecz naszych Klientów zasądzono również kwotę 11 834 złote tytułem zwrotu kosztów procesu.

Sąd rozpatrujący sprawę nie miał wątpliwości co do obrazu sprawy i zakończył postępowanie sprawnie.

Z kancelarią czy na własną rękę, czyli jak najlepiej pozwać bank?

Statystyki są jednoznaczne – kredytobiorcy wygrywają większość spraw frankowych. Nie ma jednak wątpliwości, że najwięcej zyskasz, działając z profesjonalną pomocą. W naszej Kancelarii znajdziesz zespół doświadczonych specjalistów, którzy zakończyli już dotychczas wiele spraw frankowych. Przygotowanie merytoryczne oraz doświadczenie praktyczne sprawiają, że nasza skuteczność jest imponująca.

Działanie na własną rękę w sprawie przeciwko bankowi będzie bardzo trudne, jeśli nie masz wiedzy w zakresie prawa i finansów. Z pomocą kancelarii nie musisz martwić się o formalności, a dodatkowo zwiększasz swoje szanse na końcowy sukces. Możesz również liczyć na wcześniejsze zakończenie postępowania.

W niniejszej sprawie wyrok został wydany po jedynie 7 miesiącach od wniesienia pozwu przeciwko mBankowi – to imponujący wynik, który pozwolił naszym Klientom zakończyć sprawę szybko i bez stresu.

UDOSTĘPNIJ

Polecane artykuły

Analizę otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych!
Skorzystaj z darmowej analizy umowy
Nie jesteś na straconej pozycji. Daj nam zawalczyć o Twoje prawa i pozbyć się rażąco niekorzystnych dla Ciebie elementów umowy kredytowej. Nie musisz dłużej płacić za coś, co jest niezgodne z prawem.
Darmowa analiza umowy