UDOSTĘPNIJ

Unieważniamy „umowę frankową” znienawidzonego Santander Consumer Bank S.A.

Nasza Kancelaria może pochwalić się kolejnym sukcesem na polu walk frankowych. Tym razem udało nam się pokonać Santander Consumer Bank S.A. Wyrok ustalający nieważność „umowy frankowej” wydał Sąd Okręgowy w Gliwicach. Jest to wygrana o tyle ważna, iż dotycząca banku uchodzącego za trudnego przeciwnika.

Unieważnienie „kredytu we frankach” jest możliwe!

Zasada ta dotyczy również umów kredytowych powiązanych z frankiem szwajcarskim zawieranych z Santander Consumer Bank S.A. Spłacanie „kredytu we frankach” może zostać ostatecznie wstrzymane przez wyrok sądu.

Mimo tego wiele osób zastanawiających się nad pozwaniem banku, w przypadku tego podmiotu, ma wątpliwości. Wynika to z faktu, iż unieważnień i odfrankowień kredytów udzielanych przez Santander Consumer Bank S.A. do niedawna było niewiele. Część wyroków była też negatywna dla frankowiczów.

Uwaga na wrocławskie sądy

Ten stan rzeczy ukształtowany został w dużym stopniu przez sądy wrocławskie.  Nie jest tajemnica, iż w mieście tym dochodzi do największej liczby przegranych frankowiczów. Unieważnienia lub odfrankowienia „kredytów we frankach” notowane są nawet w 95% wyroków wydawanych w sporach kredytobiorców z kredytodawcami. We Wrocławiu daleko do tych rewelacyjnych statystyk. W związku z tym decydując się na pozwanie banku, za wszelką cenę należy omijać to pechowe dla frankowiczów miejsce.

Do pewnego momentu było to bardzo utrudnione, gdyż pozwy trzeba było kierować do miasta, w którym siedzibę ma bank. We wspomnianym Wrocławiu rezyduje Santander Consumer Bank S.A. Wobec tego większość pozwów przeciwko temu bankowi, o odfrankowienie lub unieważnienie „kredytu we frankach”, musiała być kierowana do sądów zlokalizowanych w tym mieście.

Kilka lat temu nastąpiła zmiana w przepisach dotyczących wyboru sądu przed, którym będzie toczyć się sprawa frankowa. Od pewnego czasu kredytobiorcy mogą pozywać banki w sądach właściwych dla ich miejsca zamieszkania. Tym samym osoby chcące unieważnić lub odfrankowić swój „kredyt we frankach” nie są już skazani na wrocławskie sądy.

Posiadacze „kredytów we frankach” w Santander Consumer Bank S.A., przed pozwaniem banku, powinni podjąć współpracę z doświadczoną kancelarią frankową. Odpowiednia strategia procesowa w przypadku tego banku ma kluczowe znaczenie. Warto zatem skorzystać z pomocy adwokatów i radców prawnych specjalizujących się w sprawach frankowych. Trzeba pod rozwagę wziąć tylko te kancelarie frankowe, które na swoim koncie mają już wygrane z Santander Consumer Bankiem S.A.

Sąd w Gliwicach unieważnia umowę Santander Consumer Bank S.A.

Warto jednak wrócić do szczegółów naszej wygranej. Dnia 2 lutego 2022 r. w sprawie prowadzonej, przed Sądem Okręgowym w Gliwicach, pod sygn. akt I C 191/21, SSO Piotr Suchecki wydał wyrok ustalający nieistnienie stosunku prawnego w postaci Umowy kredytowej zawartej przez naszego Klienta z Santander Consumer Bank S.A. W niniejszej sprawie sąd procedował bardzo sprawnie. Wyrok unieważniający umowę „kredytu we frankach” wydano już na drugiej rozprawie. Od momentu złożenia pozwu do daty wydania wyroku upłynęło zaledwie 10 miesięcy.

W ramach postępowania dowodowego sąd zdecydował się na przesłuchanie naszego Klienta. Zeznania złożył również świadek. Jego wyjaśnienia nie wniosły nic do spraw.

W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sędzia wspomniał o możliwości spłaty kredytu po kursie sprzedaży NBP zapisanym w „umowie frankowej” będącej przedmiotem niniejszego sporu. Podkreślił, iż nie ma on decydującego wpływu na ocenę stosunku prawnego łączącego bank z Kredytobiorcą. Zdaniem Sędziego, bank dopuścił się tak wielu uchybień względem Kredytobiorcy, iż ich sumaryczna ocena musi prowadzić do decyzji o ustaleniu nieważności umowy.

Bank został obciążony w całości kosztami omawianej sprawy frankowej. Na rzecz frankowicza zasądzono kwotę 6 417,00 zł.

Co dalej?

Po więcej informacji na temat tego, jak unieważnić lub odfrankowić swoją umowę indeksowaną, a także denominowaną do franka szwajcarskiego, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem adwokatów i radców prawnych, niosących pomoc frankowiczom, pod numerami telefonów: 660 470 989 oraz 664 022 952. Pytanie można kierować również na e-mail: biuro@frankowy-kredyt.pl. Na ten sam adres poczty elektronicznej należy kierować umowy kredytowe do bezpłatnej analizy.

 

UDOSTĘPNIJ

Polecane artykuły

Analizę otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych!
Skorzystaj z darmowej analizy umowy
Nie jesteś na straconej pozycji. Daj nam zawalczyć o Twoje prawa i pozbyć się rażąco niekorzystnych dla Ciebie elementów umowy kredytowej. Nie musisz dłużej płacić za coś, co jest niezgodne z prawem.
Darmowa analiza umowy