UDOSTĘPNIJ

Unieważniamy „umowę frankową” znienawidzonego Santander Consumer Bank S.A.

2022-02-11

Nasza Kancelaria może pochwalić się kolejnym sukcesem na polu walk frankowych. Tym razem udało nam się pokonać Santander Consumer Bank S.A. Wyrok ustalający nieważność „umowy frankowej” wydał Sąd Okręgowy w Gliwicach. Jest to wygrana o tyle ważna, iż dotycząca banku uchodzącego za trudnego przeciwnika.

Unieważnienie „kredytu we frankach” jest możliwe!

Zasada ta dotyczy również umów kredytowych powiązanych z frankiem szwajcarskim zawieranych z Santander Consumer Bank S.A. Spłacanie „kredytu we frankach” może zostać ostatecznie wstrzymane przez wyrok sądu.

Mimo tego wiele osób zastanawiających się nad pozwaniem banku, w przypadku tego podmiotu, ma wątpliwości. Wynika to z faktu, iż unieważnień i odfrankowień kredytów udzielanych przez Santander Consumer Bank S.A. do niedawna było niewiele. Część wyroków była też negatywna dla frankowiczów.

Uwaga na wrocławskie sądy

Ten stan rzeczy ukształtowany został w dużym stopniu przez sądy wrocławskie.  Nie jest tajemnica, iż w mieście tym dochodzi do największej liczby przegranych frankowiczów. Unieważnienia lub odfrankowienia „kredytów we frankach” notowane są nawet w 95% wyroków wydawanych w sporach kredytobiorców z kredytodawcami. We Wrocławiu daleko do tych rewelacyjnych statystyk. W związku z tym decydując się na pozwanie banku, za wszelką cenę należy omijać to pechowe dla frankowiczów miejsce.

Do pewnego momentu było to bardzo utrudnione, gdyż pozwy trzeba było kierować do miasta, w którym siedzibę ma bank. We wspomnianym Wrocławiu rezyduje Santander Consumer Bank S.A. Wobec tego większość pozwów przeciwko temu bankowi, o odfrankowienie lub unieważnienie „kredytu we frankach”, musiała być kierowana do sądów zlokalizowanych w tym mieście.

Kilka lat temu nastąpiła zmiana w przepisach dotyczących wyboru sądu przed, którym będzie toczyć się sprawa frankowa. Od pewnego czasu kredytobiorcy mogą pozywać banki w sądach właściwych dla ich miejsca zamieszkania. Tym samym osoby chcące unieważnić lub odfrankowić swój „kredyt we frankach” nie są już skazani na wrocławskie sądy.

Posiadacze „kredytów we frankach” w Santander Consumer Bank S.A., przed pozwaniem banku, powinni podjąć współpracę z doświadczoną kancelarią frankową. Odpowiednia strategia procesowa w przypadku tego banku ma kluczowe znaczenie. Warto zatem skorzystać z pomocy adwokatów i radców prawnych specjalizujących się w sprawach frankowych. Trzeba pod rozwagę wziąć tylko te kancelarie frankowe, które na swoim koncie mają już wygrane z Santander Consumer Bankiem S.A.

Sąd w Gliwicach unieważnia umowę Santander Consumer Bank S.A.

Warto jednak wrócić do szczegółów naszej wygranej. Dnia 2 lutego 2022 r. w sprawie prowadzonej, przed Sądem Okręgowym w Gliwicach, pod sygn. akt I C 191/21, SSO Piotr Suchecki wydał wyrok ustalający nieistnienie stosunku prawnego w postaci Umowy kredytowej zawartej przez naszego Klienta z Santander Consumer Bank S.A. W niniejszej sprawie sąd procedował bardzo sprawnie. Wyrok unieważniający umowę „kredytu we frankach” wydano już na drugiej rozprawie. Od momentu złożenia pozwu do daty wydania wyroku upłynęło zaledwie 10 miesięcy.

W ramach postępowania dowodowego sąd zdecydował się na przesłuchanie naszego Klienta. Zeznania złożył również świadek. Jego wyjaśnienia nie wniosły nic do spraw.

W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sędzia wspomniał o możliwości spłaty kredytu po kursie sprzedaży NBP zapisanym w „umowie frankowej” będącej przedmiotem niniejszego sporu. Podkreślił, iż nie ma on decydującego wpływu na ocenę stosunku prawnego łączącego bank z Kredytobiorcą. Zdaniem Sędziego, bank dopuścił się tak wielu uchybień względem Kredytobiorcy, iż ich sumaryczna ocena musi prowadzić do decyzji o ustaleniu nieważności umowy.

Bank został obciążony w całości kosztami omawianej sprawy frankowej. Na rzecz frankowicza zasądzono kwotę 6 417,00 zł.

Co dalej?

Po więcej informacji na temat tego, jak unieważnić lub odfrankowić swoją umowę indeksowaną, a także denominowaną do franka szwajcarskiego, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem adwokatów i radców prawnych, niosących pomoc frankowiczom, pod numerami telefonów: 660 470 989 oraz 664 022 952. Pytanie można kierować również na e-mail: biuro@frankowy-kredyt.pl. Na ten sam adres poczty elektronicznej należy kierować umowy kredytowe do bezpłatnej analizy.

 

UDOSTĘPNIJ

Polecane artykuły

Analizę otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych!
Skorzystaj z darmowej analizy umowy
Nie jesteś na straconej pozycji. Daj nam zawalczyć o Twoje prawa i pozbyć się rażąco niekorzystnych dla Ciebie elementów umowy kredytowej. Nie musisz dłużej płacić za coś, co jest niezgodne z prawem.
Darmowa analiza umowy