UDOSTĘPNIJ

W kilka dni ponownie wygrywamy z Santander Consumer Bank S.A.

2022-02-18

Potrzebowaliśmy zaledwie kilku dni, aby ponowie pokonać Santander Consumer Bank S.A. Poprzednio umową „kredytu we frankach” unieważnił gliwicki Sąd Okręgowy, tym razem o wygranej naszej kancelarii frankowej przesądził Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim. 

Zwycięstwo frankowiczów

Dnia 9 lutego 2022 r., w sprawie prowadzonej, przed Sądem Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim, pod sygn. akt I C 934/21, SSO Wojciech Rychliński wydał wyrok w ramach, którego zasądził na rzecz na Klientów kwotę 176 276,96 zł wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie. Orzeczenie dotyczyło umowy, która został spłacona w czerwcu 2020 roku. Przesłanką do zasądzenia kwoty była nieważność całej umowy kredytowej. Sąd w całości zgodził się z argumentacją przedstawioną przez naszą kancelarię w pozwie.

Od momentu złożenia pozwu do wydania wyroku upłynęło zaledwie dziewięć miesięcy. Sąd wydał orzeczenie już na drugiej rozprawie.

Sędzia pominął większość wniosków dowodowych zgłaszanych przez bank. Miało to kolosalny wpływ na sprawność procedowania w niniejszej sprawie. Sędzia zdecydował się jedynie na przesłuchanie naszych Klientów. Po przeprowadzeniu tego dowodu wydał wyrok, w którym zasądził kwotę dochodzoną w ramach pozwu. Dodatkowo przegrywający bank zobowiązany został do zapłaty na rzecz Kredytobiorców odsetek ustawowych za opóźnienie, które w dniu wydania wyroku wynosiły już ponad 7 000,00 zł.

Bank obciążono w całości kosztami omawianej sprawy frankowej. Na rzecz frankowiczów zasądzono kwotę 6 417,00 zł.

Spłaciłeś kredyt, też należy Ci zwrot pieniędzy

Spłacenie „kredytu we frankach” nie oznacza zamknięcia sobie drzwi do dochodzenia roszczeń od banku. Sprawa taka różni się nieco od standardowej o unieważnienie lub odfrankowienie „kredytu we frankach”. W przypadku spłaconego „kredytu frankowego” frankowicz może się domagać zasądzenia całości wpłat dokonanych na rzecz banku lub różnicy pomiędzy tą kwotą, a wartością uruchomionego kredytu.

Jest to zatem powództwo o samą zapłatę. W ramach pozwu nie konstruuje się żądania u ustalenie nieważności całej umowy powiązanej z frankiem szwajcarskim lub poszczególnych jej postanowień. Pokazuje to, iż sprawy frankowe, wbrew niektórym opiniom, nie należą do standardowych i powtarzalnych. Kluczowe znaczenie ma doradztwo uzyskane w doświadczonej kancelarii frankowej prowadzonej przez adwokatów bądź radców prawnych.

Skorzystaj z pomocy wyspecjalizowanej kancelarii frankowej

W przypadku walki z bankiem istotne znaczenie ma właściwe skonstruowanie pozwu. Błędne żądania zgłaszane w sprawie frankowej mogą doprowadzić do kompletnego fiaska i porażki w konfrontacji z instytucją finansową. Dlatego tak istotne jest skorzystanie z usług posiadającej sukcesy kancelarii frankowej.

Jak dokonać właściwego podmiotu, któremu powierzymy sprawę dotyczącą posiadanego „kredytu frankowego”? Jednym z podstawowych warunków winny być sukcesy w postaci wygranych spraw. Istotne jest również, aby dana kancelaria frankowa miała na swoim koncie zwycięstwa z konkretnym bankiem, z którym przyjdzie się nam mierzyć na sali sądowej.

Trzeba też pamiętać o jeszcze jednym istotnym warunku. Kancelaria frankowa powinna być prowadzona przez adwokatów lub radców prawnych. Szczególnie należy uważać na podmioty, mające w nazwie słowo kancelaria, a będące w rzeczywistości wyłącznie pośrednikami. W przypadku podjęcia współpracy z adwokatem lub radcą prawnym zyskujemy pewność w postaci współpracy z konkretną osobą. Od początku wiemy kto będzie pomagał nam w walce z bankiem. Pośrednicy nie są w stanie tego zapewnić. Mało tego, w toku procesu może dochodzić do zmian prawników prowadzących Państwa sprawę.

Gdzie szukać pomocy?

Po więcej informacji na temat tego, jak unieważnić lub odfrankowić swoją umowę indeksowaną, a także denominowaną do franka szwajcarskiego, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem adwokatów i radców prawnych, niosących pomoc frankowiczom, pod numerami telefonów: 660 470 989 oraz 664 022 952. Pytanie można kierować również na e-mail: biuro@frankowy-kredyt.pl. Na ten sam adres poczty elektronicznej należy kierować umowy kredytowe do bezpłatnej analizy.

 

UDOSTĘPNIJ

Polecane artykuły

Analizę otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych!
Skorzystaj z darmowej analizy umowy
Nie jesteś na straconej pozycji. Daj nam zawalczyć o Twoje prawa i pozbyć się rażąco niekorzystnych dla Ciebie elementów umowy kredytowej. Nie musisz dłużej płacić za coś, co jest niezgodne z prawem.
Darmowa analiza umowy