UDOSTĘPNIJ

Wygrywamy w sprawie przeciwko Getin Noble Bank SA

2022-05-04

13 kwietnia 2022 roku nasza Kancelaria odniosła kolejny sukces na rzecz frankowiczów. Wygrana sprawa przeciwko Getin Noble Bank SA pozwoliła uzyskać Klientom zwrot imponującej kwoty i uwolnić się od zobowiązania, które przez długie lata było źródłem ich problemów finansowych.

Zarzuty, które podnieśliśmy w sprawie

Podstawą sukcesu w sprawie frankowej jest odpowiednie dobranie zarzutów. Ich ustalenie wymaga szczegółowej analizy umowy połączonej z weryfikacją orzecznictwa. Frankowicze wygrywają coraz więcej spraw przeciwko Getin Noble Bank SA. Również w przypadku naszych Klientów okazało się, że umowa kredytu hipotecznego indeksowanego do CHF zawarta z bankiem zawiera w swojej treści niedozwolone klauzule, a bank dopuścił się również dodatkowych naruszeń.

Kredytobiorcy, zaciągając zobowiązanie, nie byli świadomi jego rzeczywistego zakresu. Odwołanie do tabel kursowych ustalanych przez bank sprawiało, że niemożliwe było określenie kosztów kredytu. Bank nie wypełnił również obowiązku informacyjnego, więc kredytobiorcy będący konsumentami nieposiadający doświadczenia w zakresie finansów nie mieli świadomości ryzyka, jakie wiąże się z podpisaniem umowy.

Wyrok korzystny dla frankowiczów

Podjęte przez nas zdecydowane działania sprawiły, że w dniu 13 kwietnia 2022 roku sąd Okręgowy w Krakowie wydał korzystny dla naszego Klienta wyrok o sygnaturze akt I C 832/21. Instytucja nie złożyła zarzutu zatrzymania ani potrącenia.

Ustalono przede wszystkim, że cała umowa kredytu hipotecznego indeksowanego do CHF zawarta w dniu 14 stycznia 2008 roku jest nieważna. Na tej podstawie bank został w orzeczeniu zobowiązany do zwrotu kwoty 404 289,94 złote na rzecz powoda wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie od dnia 17 marca 2022 roku do dnia zapłaty.

Frankowicz zyskał również zwrot kosztów procesu od Getin Noble Banku w kwocie 11 817 złotych, dzięki czemu odzyskał między innymi środki, które uiścił na poczet opłaty sądowej od pozwu przeciwko Getin Noble Bank. Sprawa – mimo dużego obłożenia Sądu w Krakowie – została zakończona w nieco ponad rok.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalistów w sprawie przeciwko bankowi?

Sprawy frankowe to złożone postępowania, które wymagają profesjonalnego podejścia. Działając na własną rękę, możesz bezpowrotnie stracić szanse, które przed Tobą stoją. Tylko mając wiedzę i doświadczenie w zakresie skomplikowanych mechanizmów prawnych i finansowych, które rządzą postępowaniami frankowymi, można w pełni wykorzystać możliwości i zwiększyć swoje szanse na pozytywne rozstrzygnięcie.

Nasza Kancelaria ma wieloletnie doświadczenie w sprawach frankowych przeciwko różnym bankom. Skuteczność działań potwierdzają liczne wyroki wydane w wygranych przez nas sprawach. Wspieramy frankowiczów od początku do końca. Zgłoś się do nas w celu omówienia swojej sprawy. Dzięki analizie umowy kredytu frankowego dowiesz się, czy dokument zawiera klauzule niedozwolone. Na tej podstawie doradzimy najlepszy dalszy sposób działania.

Obecnie sądy są po stronie kredytobiorców. Wykorzystaj ten trend i pozwij bank z naszym wsparciem.

UDOSTĘPNIJ

Polecane artykuły

Analizę otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych!
Skorzystaj z darmowej analizy umowy
Nie jesteś na straconej pozycji. Daj nam zawalczyć o Twoje prawa i pozbyć się rażąco niekorzystnych dla Ciebie elementów umowy kredytowej. Nie musisz dłużej płacić za coś, co jest niezgodne z prawem.
Darmowa analiza umowy