UDOSTĘPNIJ

Wygrywamy z Bankiem BPH S.A. na jego terenie

2021-07-08

Nie od dziś wiadomo, iż Sąd Okręgowy w Gdańsku nie jest miejscem najlepiej wspominamy przez frankowiczów. Stanowi on jeden z najtrudniejszych do zdobycia bastionów bankowości. Tym bardziej cieszy ostatnia wygrana naszej Kancelarii w sporze z Bankiem BPH S.A.

 

Frankowicze wygrywają z Bankiem BPH S.A.

Dodatkowej pikanterii sprawom frankowym prowadzonym przed Sądem Okręgowym w Gdańsku dodaje fakt, iż w mieście tym swoją siedzibą ma Bank BPH S.A. Od dawna bank traktował to miejsce jako swoją twierdzę. Przez lata kredytobiorcy pozywający bank na Pomorzu musieli się liczyć z trudnym bojem, niejednokrotnie zakończonym przegraną. Orzecznictwo nie sprzyjało tam frankowiczom.

Walka z Bankiem BPH S.A. na jego terenie zawsze była trudna i długotrwała. Dlatego każda wygrana z tym przeciwnikiem cieszy niezmiernie. Do grona szczęśliwców dołączyła nasza Klientka, która zdecydowała się na pozwanie Banku BPH S.A., a w ostatnich dniach doczekała się pozytywnego wyroku.

W roku 2007 zawarła umowę kredytu indeksowanego do franka szwajcarskiego z GE Money Bank S.A. Obecnie kredyt obsługiwany jest przez następcę prawnego – Bank BPH S.A.

W momencie, gdy zdecydowała się na nabycie własnego mieszkanie postanowiła zapoznać się z aktualną oferta kredytową. W kilku odwiedzonych bankach dowiedziała się, iż nie ma zdolności kredytowej pozwalającej na zaciągnięcia zobowiązania w rodzimej walucie. Pracownicy banku przekazali, iż może jedynie otrzymać kredyt indeksowany lub denominowany do franka szwajcarskiego. Została przekonana przez pracowników banku, iż kredyt hipoteczny powiązany z walutą obcą (CHF) jest produktem bezpiecznym. Nie mając innej opcji na sfinansowanie swoich potrzeb mieszkaniowych zdecydowała się na podpisanie umowy kredytu indeksowanego do CHF z GE Money Bankiem S.A. Klientce naszej Kancelarii frankowej nikt nie wyjaśnił czym jest mechanizm indeksacji. Nie przybliżono jej w jaki sposób bank tworzy swoje tabele kursowe. Bankowcy nie wspomnieli o pojęciu spreadu.

O zasadach funkcjonowania „kredytu we frankach” dowiedziała się dopiero z biegiem czasu. Kredyt bank wypłacił po kursie kupna franka szwajcarskiego. Natomiast spłaty rat nasz Klientka dokonywała po kursie sprzedaży CHF. Przy czym bank dla operacji każdorazowo wykorzystywał kurs ustalany samodzielnie wedle niejasnych zasad. Różnice kursowe stanowiły dla GE Money Banku S.A., a następnie Banku BPH S.A., źródło dodatkowego wynagrodzenia. Frankowiczka widząc, iż została oszukana przez instytucję finansową, podjęła decyzję o pozwaniu banku.

 

Bank BPH S.A. zwróci raty naszej Klientce

W wyroku z dnia 29 czerwca 2021 r., w sprawie prowadzonej przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, sygn. akt I C 237/19, sędzia Beata Grygiel-Stelina zasądziła od Banku BPH S.A. na rzecz naszej Klientki kwotę 172 447,74 zł. Stanowi ona sumę wpłat dokonanych przez kredytobiorczynię w toku obowiązywania „umowy frankowej”.

Wybornym bonusem są również zasądzone odsetki, które na dzień wyrokowania osiągnęły wartość ponad 30 000,00 zł. Nie ma na rynku lepszej lokaty w banku niż sprawa frankowa. Miłym gestem w stronę Klientów jest fakt, iż lokaty te są bardzo chętnie przedłużane przez same banki składanymi apelacjami.

Sprawę prowadził radca prawny Michał Grabek

.

Po więcej informacji jak unieważnić lub odfrankowić swoją umowę indeksowaną, a także denominowaną do franka szwajcarskiego zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią pod numerami telefonów: 660 470 989 oraz 664 022 952. Pytanie można kierować również na e-mail: biuro@frankowy-kredyt.pl. Na ten sam adres poczty elektronicznej należy kierować umowy kredytowe do bezpłatnej analizy.

UDOSTĘPNIJ

Polecane artykuły

Analizę otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych!
Skorzystaj z darmowej analizy umowy
Nie jesteś na straconej pozycji. Daj nam zawalczyć o Twoje prawa i pozbyć się rażąco niekorzystnych dla Ciebie elementów umowy kredytowej. Nie musisz dłużej płacić za coś, co jest niezgodne z prawem.
Darmowa analiza umowy